Kiedy koszty życia w kraju rosną, coraz częściej decydujemy się na pracę za granicą. Jednym z kierunków jakie wybieramy jest Holandia. Jakie zawody czekają w niej na Polaków?

Pracownik szklarni

Jednym z podstawowych rodzajów prac jest ta przy roślinach — takich jak pomidory czy kwiaty. Jest to praca ciężka, ale satysfakcjonująca, zwłaszcza dla osób, które lubią prace ogrodowe. Do zadań osób pracujących w szklarniach może należeć między innymi przycinanie krzewów, formowanie kiści, a także zbieranie owoców, kwiatów lub warzyw.

Pracownik magazynu

Inną pracą fizyczną czekającą na naszych rodaków w Holandii jest praca magazynowa. Zazwyczaj polega ona na pakowaniu lub sortowaniu paczek. Osoby mające uprawnienia do prowadzenia wózka widłowego lub które zdobędą takowe na miejscu, dodatkowo mogą pracować w charakterze operatora takiego wózka.

Praca w gastronomii

Praca w gastronomii zazwyczaj dotyczy zadać wykonywanych przy już gotowych produktach. Oznacza to, że raczej nie trafimy na zmywak czy do obierania ziemniaków. Bardziej prawdopodobne zadania to segregacja już przygotowanych dań, układanie paczek z żywnością na paletach lub przygotowywanie gotowych już paczek do wysyłki.

Praca z elektroniką

Innym rodzajem pracy jest montowanie sprzętu elektronicznego. Zazwyczaj polega ona na łączeniu podzespołów. Ułatwia nam to instrukcja, która przeważnie udostępniona będzie w języku angielskim.

Opiekun osób starszych

Jeszcze inną możliwością jest podjęcie opieki nad starszą osobą. Zakres obowiązków jest tutaj ustalany w zależności od potrzeb osoby, którą będziemy się opiekować. Zazwyczaj wymagana jest znajomość języka, którym dana osoba się posługuje.

Jak podjąć pracę w Holandii?

W dzisiejszych czasach podjęcie pracy za granicą nie jest trudne. Zazwyczaj wystarczy, że jesteśmy osobami sprawnymi fizycznie i przede wszystkim mamy po prostu chęć do pracy. Znajomość języka holenderskiego lub angielskiego będzie tu plusem, ale nie jest konieczna, jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie za pośrednictwem agencji pracy.

Z agencją czy samemu?

Podejmując po raz pierwszy pracę za granicą często zastanawiamy się, czy lepiej powierzyć swój los agencji, czy pojechać do Holandii i tam samodzielnie poszukiwać pracy. Okazuje się jednak, że pierwsze rozwiązanie jest przede wszystkim dużo bezpieczniejsze. Agencje, takie jak Holland Contracting, dbają o to, aby umówiona praca naprawdę na nas czekała, by była legalna i godnie opłacana. Niektóre z nich organizują nawet transport i dbają o warunki pobytu na miejscu.

Poprzedni artykułKotły na gaz. Ile można otrzymać dofinansowania?
Następny artykułFulfilment – jak działa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj