Dobór właściwych sterowników PLC ma duże znaczenie dla automatyzacji szeregu procesów. Jakie funkcje oferują w tym zakresie sterowniki Saia PCD?

Sterowniki swobodnie programowalne, czyli sterowniki PLC posiadają szerokie zastosowanie w nowoczesnych systemach automatyki. Te uniwersalne elementy mikroprocesorowe pozwalają na zarządzanie pracą różnych maszyn i urządzeń.

Dzięki sterownikom PLC możliwe jest zautomatyzowanie niemalże każdego procesu. Kluczowe dla uzyskania optymalnych rezultatów jest dobranie takich sterowników, które pozwolą na łatwe, szybkie i bezpieczne zarządzanie procesami.

Programowalne sterowniki PLC – alternatywa dla sterowników dedykowanych

Aktualnie w automatyce najczęściej stosuje się sterowniki PLC (ang. programmable logic controller), które nazywane są również programowalnymi sterownikami logicznymi.

Sterowniki te stanowią rozwinięcie sterowników dedykowanych, które realizują tylko najbardziej popularne funkcje i nie pozwalają na swobodne programowanie nowych. Poprzez zastosowanie sterowników PLC możliwe jest uzyskanie znacznie szerszych możliwości w zarządzaniu maszynami i urządzeniami – zgodnie z indywidualnymi wymaganiami użytkowników oraz danych procesów i obiektów, w których są one realizowane.

Programowalne sterowniki logiczne wykonują określone zadania w cyklicznym obiegu pamięci. Algorytm pracy jest zapisany w odpowiednim dla danego sterownika języku programowania. Można jednak zmienić go przez zmianę pamięci programu, a tym samym poszerzyć jego funkcjonalność, na przykład zmodernizować dany system automatyki.

Jednym z typów sterowników PLC są sterowniki funkcyjne, które pozwalają na wprowadzanie zmian w algorytmach bez potrzeby posiadania rozbudowanej wiedzy dotyczącej programowania. Dzięki temu są one jeszcze łatwiejsze w obsłudze niż standardowe sterowniki logiczne, które wymagają od użytkownika właściwego przygotowania do ich zaprogramowania.

Sterowniki funkcyjne Saia PCD – nowoczesne sterowanie z Saia Burgess Controls

Wśród sterowników funkcyjnych do wyboru jest pełna gama różnych rozwiązań. Dzisiaj dużym zainteresowaniem cieszą się sterowniki PLC Saia PCD od szwajcarskiego producenta – firmy Saia Burgess Controls.

Sterowniki swobodnie programowalne Saia PCD to produkty cechujące się przemysłową jakością. Są wykonane z najwyższej jakości komponentów i wyróżniają się długim cyklu życia.

Posiadają bardzo szerokie zastosowanie, między innymi do sterowania maszynami i urządzeniami w procesach przemysłowych, ale również jako sterowniki pomieszczeniowe w automatyce budynkowej.

Najważniejsze zalety sterowników Saia PCD:

  • zastosowanie 32-btowego mikroprocesora Motorola gwarantującego optymalną wydajność pracy
  • szeroka gama modułów wejścia i wyjścia do wyboru
  • wykorzystanie najpopularniejszych standardów komunikacyjnych i sieci własnych, w tym EIB, MP-Bus, S-Net, S-Bus, Ethernet TCP/IP, Modbus TCP/IP, Modbus ASCII/RTU, Profibus DP, CanOpen, M-Bus, BACnet, LonWorks
  • możliwość uzyskania dostępu do sterowników z użyciem technologii webowych dla ich łatwej obsługi on-line, na przykład zdalnego serwisu
  • łatwe przenoszenie programów w całej rodzinie sterowników PLC – oprogramowanie przygotowane przez użytkownika może być transferowane i włączane w każdym modelu sterownika Saia PCD
  • obsługa przez rozbudowany pakiet oprogramowania PG5 Controls Suite zawierający szeroką gamę narzędzi – do wyboru programy PG5, Web-Editor, FBox-Builder, Web-Builder i inne

Sabur – sprawdzony dostawca sterowników Saia PCD

Sterowniki PLC od producenta Saia Burgess Controls oferuje firma Sabur specjalizująca się w dostarczaniu kompleksowego wyposażenia dla automatyki, zapewniając klientom dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań.

Więcej informacji o sterownikach Saia PCD w ofercie firmy Sabur można uzyskać na stronie: Sabur.com.pl.

Zatem dobór odpowiednich sterowników PLC ma szczególne znaczenie dla efektywności oraz bezpieczeństwa działania systemów automatyki – wraz z zaawansowanymi sterownikami funkcyjnymi Saia PCD można realizować zadania jeszcze prościej!

Poprzedni artykułKrycie dachu – rodzaje pokryć i wskazówki
Następny artykułBudownictwo szkieletowe a murowane – najważniejsze różnice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj