Zegarki to obecnie bardzo modny i stylowy dodatek. Zwłaszcza jeżeli mowa o zegarkach z widocznym mechanizmem. To właśnie nim przyjrzymy się w poniższym artykule.

Choć zegarek na rękę nie jest już tak ekskluzywnym produktem, jakim był jeszcze 50 la temu, to jednak nadal jego mechanizm i zasada działania wzbudzają ciekawość i zainteresowanie. Nic więc dziwnego, że na rynku znaleźć można zegarek z widocznym mechanizmem, który jak na dłoni ukazuje jego działanie. Jakie są rodzaje takich zegarków i czy faktycznie warto mieć jeden z nich również na swoim ręku?

Czym jest zegarek typu skeleton?

Jeśli chce się posiadać zegarek z widocznym mechanizmem, to z pewnością pierwszym tego typu modelem, jaki się zauważy, będzie zegarek typu szkieletowego, czyli popularnie nazywany skieleton. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu tarczy i zastosowaniu ażurowej płyty głównej możliwe jest przez cały czas działania zegarka podziwianie pracy jego wszystkich wewnętrznych mechanizmów.

Na początku produkcji takich zegarków należały one do rzadkości i w większości przypadków były robione jedynie na konkretne zamówienie klienta. Dziś jednak każda licząca się marka i producent zegarków posiada w swojej ofercie przynajmniej jeden z takich modeli.

Czym jest zegarek typu open heart?

Zegarek z widocznym mechanizmem nie przybiera jednak tylko jednej postaci. Oprócz najczęściej spotykanego modelu szkieletowego, na rynku znaleźć można również model z otwartym sercem, czyli po angielsku open-heart. Czym się on różni od omawianego wcześniej modelu szkieletowego?

Zegarek tego typu posiada standardową, nieprzezroczystą tarczę, na której znajduje się jedynie wycięty niewielki otwór, przez który możliwe jest podziwianie fragmentu działającego mechanizmu zegarka. I choć nie jest to zegarek tak efektowny, jak model szkieletowy, to dzięki zachowaniu tajemniczości i zasłony w postaci tarczy, wzbudza on wcale nie mniejsze zainteresowanie wśród klientów.

Dla kogo taki zegarek będzie odpowiedni?

Powstaje jednak bardzo ważne pytanie, które z pewnością żądają sobie wszyscy ci, którzy zainteresowali się takim modelem zegarka. Czy zegarek z widocznym mechanizmem będzie odpowiedni dla każdego? Czy każdy może go nosić? Odpowiedź jest prosta, oczywiście tak, nie ma tu znaczenia płeć, czy też zawód, u każdej osoby taki zegarek będzie stanowił doskonałą codzienną ozdobę, oraz rzecz jasna praktyczną biżuterię. Trzeba tylko pamiętać o tym, że takie zegarki są znacznie droższe niż te tradycyjne.

Poprzedni artykułJak sprawdzić dewelopera?
Następny artykułSubaru Forester E-Boxer – najwyższa klasa bezpieczeństwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj