Płynne membrana dachowa coraz częściej wykorzystywana jest w przemyśle i budownictwie. Receptura oparta na bazie żywic poliuretanowych niesie za sobą szereg zalet, w tym możliwość łatwej i dokładnej hydroizolacji czy renowacji albo skutecznej ochrony różnego rodzaju powierzchni. Aplikacja membrany nie wymaga specjalistycznych urządzeń i w krótkim czasie możliwe jest osiągnięcie trwałej, gładkiej powierzchni.

Gdzie znajduje zastosowanie płynna membrana dachowa?
Płynna membrana dachowa najczęściej wykorzystywana jest do pokrycia takich powierzchni jak dach, taras czy balkon. To jednak niejedyne miejsca, w których znajduje zastosowanie. Przy jej użyciu zabezpieczane są również fundamenty, konstrukcje podziemne, zbiorniki wodne czy chociażby baseny pływackie. Ponadto płynna membrana świetnie sprawdzi się przy przygotowywaniu nawierzchni parkingów, stadionów czy wszystkich innych obiektów, w przypadku których konieczne jest zapewnienie skutecznej hydroizolacji oraz ochrony przed działaniem czynników takich jak wilgoć czy promieniowanie UV.

Zalety płynnej membrany dachowej
Płynna membrana dachowa ma co najmniej kilka zalet, wśród których na pierwszy plan wysuwa się szerokie zastosowanie czy wieloletnia trwałość – nawet do 25 lat sukcesywnego użytkowania. Również sama aplikacja nie nastręcza większych trudności – wystarczy użyć wałka lub natrysku, a dzięki szybkiemu utwardzaniu cały proces przebiegnie też sprawnie. Po nałożeniu na konkretną powierzchnię płynna membrana dachowa utworzy całkowicie bezszwową podłogę, doskonale wiążąc praktycznie każdy typ podłoża. Jednocześnie zachowa też wysoką odporność mechaniczną czy temperaturową – zarówno w przypadku temperatur skrajnie niskich, jak i skrajnie wysokich. Duże znaczenie w branży dekarskiej ma także wysoka paraprzepuszczalność, którą gwarantuje użycie płynnej membrany. Nie bez znaczenia są także walory estetyczne. Membrana dostępna jest zarówno w wersji w błyszczącej, jak i w macie – po nałożeniu specjalnej warstwy produktu.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.proof-tech.com

Poprzedni artykułJakie magazyny na wynajem?
Następny artykułEkspresowe przesyłki kurierskie – jaki jest realny czas dostawy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj