Na pojawienie się pleśni w mieszkaniu skarży się bardzo wiele osób. Co w takich przypadkach robić?

Wykorzystanie olejku z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego to produkt, który wykazuje dobre właściwości dezynfekujące i świetnie sprawdza się w walce z pleśnią. Nabyć go można w drogeriach, sklepach ziołowych, czy innych punktach, które oferują naturalne produkty.

Do przygotowania preparatu na pleśń potrzebujemy dwóch łyżek olejku z drzewa herbacianego z dwoma szklankami wody. Taką mieszankę następnie przelewamy do plastikowej butelki z rozpylaczem i rozpylamy ją na lokalizacje, w których doszło do powstania pleśni. Roztwór pozostawiamy na 30 minut i należy pamiętać, żeby podczas czynności używać rękawiczki ochronne.

Wykorzystanie octu

W walce z pleśnią w mieszkaniu warto też wykorzystać ocet. W tym przypadku również należy przelać go do butelki ze spryskiwaczem i pokryć całe miejsce występowania pleśni. Po odczekaniu kilkunastu minut należy zetrzeć ze ściany pleśń, którą zneutralizował ocet. Do tego celu warto wykorzystać gąbkę i rękawiczki ochronne, bo ocet może doprowadzić do podrażnień rąk. Taką procedurę trzeba powtórzyć kilkukrotnie, ale zwykle daje bardzo dobre efekty.

Osuszanie pomieszczeń

Jeśli pleśń pojawiła się wskutek zalania mieszkania, to warto wiedzieć, że powinniśmy pomyśleć o osuszaniu pomieszczeń. Najlepiej to zrobić bezpośrednio po zalaniu, bo porządnie osuszone ściany, jak i podłogi to gwarancja, że nie będziemy mieli tego typu problemu.

Jeśli tego nie zrobiliśmy, bo wydawało nam się, że usterka jest niewielka i pojawiła się już pleśń, to mimo wszystko warto zastosować osuszanie pomieszczeń. Ze zdobyciem potrzebnego urządzenia nie będzie żadnych trudności, ponieważ na rynku działają branże, które oferują wynajem. Zgłaszając się do takiej firmy, możemy zdobyć potrzebny osuszacz i sprawić, że nasze pomieszczenia będą wolne od wilgoci, a pleśń już więcej nie wystąpi.

Regularne wietrzenie pomieszczeń

Na koniec warto wspomnieć, że musimy jeszcze pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczeń, w szczególności tych, które są najbardziej narażone na rozwój pleśni. Do takich miejsc na pewno możemy zaliczyć kuchnię oraz łazienkę. Jednak brak dobrej wentylacji może sprawić, że do rozwoju pleśni dojdzie również w sypialni, czy nawet w salonie. Dlatego, jeśli nie chcemy do tego dopuścić, to warto regularnie wietrzyć swoje mieszkanie. Już pół godziny każdego dnia może sprawić, że unikniemy wilgoci, a wraz z nią pleśni.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy MM&-BUD.

Poprzedni artykułCzym się różni storydur od styropianu grafitowego
Następny artykułJaką firmę transportową wybrać przy transporcie do Rumunii, transporcie do Kosowa i transporcie do Słowenii?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj