Piękno starej cegły w nowoczesnym wydaniu. Cerrad prezentuje kolekcję Piatto

Mała architektura, wbrew nazwie, odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu przestrzeni wokół domu. Jej poszczególne elementy muszą być starannie dobrane, by końcowy efekt był spójny wizualnie oraz dawał poczucie harmonii, ale i gwarantował bezpieczeństwo użytkowania. Warto postawić więc na wysokiej jakości materiały, które pozwalają na kompleksowe wykorzystanie zarówno na tarasie, schodach prowadzących do ogrodu, jak i elewacji budynku czy ogrodzeniu. Taka właśnie jest kolekcja pięknie stylizowanych płytek klinkierowych Piatto firmy Cerrad, z którą stworzymy ciekawe architektonicznie rozwiązania w przydomowej przestrzeni.

Jeszcze niedawno uważana za symbol tradycyjnej architektury, dziś stała się synonimem elegancji oraz szlachetności. Stara cegła, bo o niej mowa, z wdziękiem zdobi wnętrza domu, a przestrzeni ogrodowej nadaje wyjątkowy charakter. Jej ponadczasowy styl sprawia, że doskonale zagra nie tylko z domem utrzymanym w tradycyjnym stylu, ale i niezwykle modną, nowoczesną bryłą budynku.

Funkcjonalność i piękno w parze

Klinkier w wydaniu Piatto wydaje się być stworzony do ogrodowych aranżacji, o czym świadczą jego wyjątkowe właściwości użytkowe połączone z różnorodnością stylistyczną. Innowacyjna technologia formowania na sucho, którą firma Cerrad jako pierwsza wprowadziła w Polsce, sprawia, że materiał ten cechuje się niespotykaną żywotnością oraz nasiąkliwością wodną na poziomie, który gwarantuje mu samowentylację oraz zachowanie stabilności wymiarowej w trudnych i zmiennych warunkach pogodowych. Do tego może być bez obaw stosowany na systemach podgrzewania podłogowego, które w okresie zimowym pozwolą bezpiecznie poruszać się wokół domu.

Stwórz małą architekturę z charakterem

Piatto to niezwykle bogata kolekcja klinkierowych płytek, dla których inspiracją była stara, ręcznie formowana cegła. Dzięki wyjątkowym parametrom użytkowym wszystkich elementów oraz ich szlachetnej stylistyce, są szeroko stosowane w aranżacji ogrodowej architektury – sprawdzą się jako element dekoracyjny elewacji budynku, gdzie mogą być wykorzystane zarówno na całej jego powierzchni, jak i wybranej ścianie lub jedynie jej fragmencie, tworząc wyrazisty detal. Z powodzeniem pełnić mogą także funkcje materiału wykończeniowego dla przykuwającego uwagę monumentalnego ogrodzenia, oddalonej od domu altany lub niewielkich budowli małej architektury, takich jak murki  czy klomby. Ważne, by korzystać z nich umiejętnie i nie popaść w przesadę, która zniweczy najlepsze starania projektanta.

Sprawdź również: Serwis wnętrzarski Koloryiwnetrza.pl

Baw się kolorami

Choć tradycyjny rudawy kolor cegły wciąż budzi powszechny zachwyt, to w wielu stylizacjach się on po prostu nie sprawdzi. Dlatego, by nie zamykać inwestorów na określone tonacje barwne, firma Cerrad przygotowała aż 6 wariantów kolorystycznych kolekcji Piatto (w każdym dostępnych jest aż kilkadziesiąt różnych grafik), dzięki czemu bez problemu wybierzemy ten najbardziej nam odpowiadający. Melanżowy antracyt świetnie odnajdzie się w towarzystwie drewnianych elementów tarasu oraz soczystej zieleni wypielęgnowanego trawnika, a jasny gris stanowić będzie doskonałe uzupełnienie fragmentów elewacji geometrycznej bryły. Nieco cieplejszego charakteru nada natomiast tarasowym projektom ciepły honey lub naturalne, nawiązujące do koloru ziemi – terra oraz piasku – sand.

Zadbaj o stylistyczną spójność

Niezależne od tego, na jaki styl postawimy, projektując otoczenie domu musimy trzymać się tych samych reguł i zasad, którymi kierujemy się podczas aranżacji wnętrz – poszczególne elementy stylizacji muszą do siebie pasować. Wychodząc z tego założenia, projektanci Cerrad w kolekcji Piatto przygotowali ofertę płytek podłogowych oraz ryflowanych stopnic (obie w wymiarze 30×30 cm), których wykończenie i kolory zostały dokładnie dopasowane do ściennych propozycji. Wkrótce do oferty Piatto trafią także wyjątkowe płytki V-shape, idealne do tworzenia efektownych i komfortowych schodów ogrodowych.

Producent: Cerrad

Kolekcja: Piatto

Kolory:  antracyt, gris, honey, terra, red, sand

Dostępne wymiary: 7,4×30 cm (płytki elewacyjne), 30×30 cm (płytki podłogowe i stopnice)

Cena: płytki elewacyjne – 69,90 zł/m2, płytki podłogowe – 64,98 zł/m2, stopnica prosta – 7,20 zł/szt., stopnica narożna – 12,18 zł/szt.

Poprzedni artykułWysokospecjalistyczna technologia firmy AkzoNobel wykorzystana w przygotowaniu bolidu Formuły 1 zespołu McLarena..
Następny artykułChiny ponownie najbardziej atrakcyjną lokalizacją świata dla sektora przemysłowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj