Ubezpieczenia komunikacyjne kupowane w pakiecie są tańsze niż nabywane pojedynczo. Jeśli zbliża się termin wygaśnięcia Twojej polisy OC, czas zastanowić się nad kolejną i jej ewentualnymi rozszerzeniami. Dowiedz się, które elementy pakietu mogą okazać się przydatne w Twojej sytuacji.

Nie tylko najtańsze OC

Niektórzy kierowcy swoje poszukiwania kolejnej polisy sprowadzają jedynie do aspektu ekonomicznego. W rzeczywistości najtańsze OC niekoniecznie stanowi optymalny wybór. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe wylicza wysokość składki w sposób indywidualny, posługując się własnymi algorytmami.

Oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych nie różnią się jednak jedynie ceną. Wydając niewiele więcej, możesz więc zyskać na przykład możliwość bezpośredniej likwidacji szkody, podstawowy pakiet Assistance czy ubezpieczenie opon. Jeśli często podróżujesz za granicę, nie tylko na Zachód, najlepiej wybierz ofertę ubezpieczyciela, który zapewnia darmową zieloną kartę.

Polisa NNW, czyli troska o zdrowie

Nawet najostrożniejszy kierowca powinien dmuchać na zimne. W końcu po drodze poruszamy się w towarzystwie innych uczestników ruchu, a każdemu może zdarzyć się błąd. Dlatego jednym z pakietów dostępnych w towarzystwach ubezpieczeniowych jest polisa OC+NNW. W przypadku nieszczęśliwego zdarzenia drogowego ochronisz w ten sposób nie tylko siebie, ale także Twoich pasażerów.

Koszty leczenia i rehabilitacji bywają naprawdę wysokie, a przecież poważny uszczerbek na zdrowiu może wiązać się z tymczasową, a nawet trwałą niezdolnością do pracy. Ten pakiet jest naprawdę godny rozważenia z punktu widzenia kierowców, którzy zdążyli założyć rodzinę. W wielu towarzystwach ubezpieczeniowych wystarczy dołożyć zaledwie kilkadziesiąt zł do polisy OC, aby zabezpieczyć swoje zdrowie i finanse.

Ubezpieczenie Assistance – komfort dla każdego kierowcy

Równie popularnym dodatkiem do ubezpieczenia OC jest usługa Assistance. Pakiety Assistance są bardzo różnorodne, od podstawowych zapewniających holowanie, po bardzo zaawansowane z pełnym wsparciem, łącznie z udostępnieniem auta zastępczego.

Polisa Assistance będzie dobrym wyborem dla mniej doświadczonych kierowców, dysponujących ograniczoną wiedzę z zakresu motoryzacji, którzy będą potrzebować pomocy na drodze w przypadku awarii auta. W wielu przypadkach polisa obejmuje naprawę na miejscu zdarzenia, po której można ruszyć w dalszą drogę.

Autocasco, czyli przezorny zawsze ubezpieczony

Pakiet OC+AC jest bardzo opłacalny finansowo. Oczywiście pod warunkiem, że zasadne jest nabywanie ubezpieczenia Autocasco. Właściciele nowych aut o dużej wartości nie stają w tej kwestii przed dylematem, ponieważ brak posiadania polisy AC oznacza ogromne ryzyko finansowe. Spowodowanie wypadku drogowego, a tym bardziej kradzież auta lub jego poważne uszkodzenie wiązać się będą z naprawdę wysokimi kosztami. Polisa AC zdecydowanie ogranicza wspomniane ryzyko i stanowi swego rodzaju poduszkę finansową dla domowego budżetu i oszczędności.

W nieco innej sytuacji są właściciele starszych pojazdów. Ci przed zdecydowaniem się na zakup AC powinni dokonać analizy potencjalnych zysków i strat, a także oszacować ryzyko ewentualnej kradzieży auta lub innego zdarzenia objętego ubezpieczeniem.

Aby trafnie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto wykupić polisę AC, najlepiej zapoznać się z ofertami różnych ubezpieczycieli. Umożliwia to wygodna porównywarka internetowa KioskPolis.

Poprzedni artykułJak wybrać żaluzje?
Następny artykułZastosowanie grzałek do ogrzewania beczek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj