Bezpieczne poruszanie się pojazdów po drodze możliwe jest jedynie wówczas, gdy samochód wyposażony będzie w niezbędne lampy. Oświetlenie do ciężarówek gwarantuje dobrą widoczność kierowcy i sprawia, że pojazd wyróżnia się na drodze, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Solidne lampy bezpośrednio wpływają na stan techniczny pojazdu.

Lampy pozwalające na bezpieczne poruszanie się po drogach

Samochód ciężarowy należy do najbardziej uniwersalnej grupy pojazdów. Ciężarówka powszechnie wykorzystywana jest w wielu branżach ze względu na duże możliwości zastosowania. Konstrukcja pojazdu pozwala przewozić ładunki o dużych gabarytach i ciężkości. Samochód ciężarowy stosowany jest zatem w sektorze transportowym, logistycznym, spedycyjnym, farmaceutycznym, spożywczym czy w przemyśle.

Oświetlenie do ciężarówek musi być zatem kompletne i zamontowane zgodnie z obowiązującymi normami. Przepisy o ruchu drogowym dokładnie określają, jakie lampy znajdować się muszą na samochodzie ciężarowym. W zależności od modelu pojazdu zamontowane w ciężarówce może być także oświetlenie dodatkowe. Renomowani sprzedawcy posiadają w swojej ofercie lampy dedykowane pojazdom przeznaczonym do najcięższych warunków. Najczęściej w asortymencie sklepu z wyposażeniem tego typu znajdują się lampy obrysowe, kierunkowskazów, do jazdy dziennej, belki ostrzegawcze, lampy windy, błyskowe, cofania, oświetlenia wnętrza, przeciwmgielne, robocze, strobo, tablic rejestracyjnych, tylne zespolone, odblaski, panele LED czy reflektory.

Oświetlenie odporne na działanie czynników zewnętrznych

Lampy wykonane muszą być z solidnych i wytrzymałych materiałów, tak aby światła odporne były na działanie czynników zewnętrznych – np. niekorzystne warunki atmosferyczne (silny wiatr, deszcz, grad, śnieg, ekstremalne temperatury). Pokonywanie przez zawodowych kierowców dużych odległości wiążę się z wieloma nieoczekiwanymi trudnościami na drodze. Użytkownik pojazdu musi być zatem przygotowany na każdą ewentualność. Okresowa kontrola oraz nieustanne monitorowania stanu technicznego ciężarówki uchronić może przed poważnymi konsekwencjami.

Oczywiście oprócz niezbędnego oświetlenia konieczne jest także wzbogacenie pojazdu w inne elementy – tj. pneumatyka dla ciężarówek czy elektronika. Sklep Truck-kamarprowadzi sprzedaż części nie tylko dla samochodów ciężarowych, ale także aut osobowych, maszyn rolniczych, wózków widłowych, przyczep czy pojazdów off-road.

Poprzedni artykułTonery i tusze do drukarki – gdzie kupić oryginalne?
Następny artykułSala konferencyjna – podstawowe wyposażenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj