Ogrzewanie gazowe w nowoczesnym budownictwie

Współcześnie ogrzewanie domów opiera się na rozwiązaniach, które z jednej strony zapewniają oszczędności, z drugiej zaś są przyjazne dla środowiska naturalnego. Bierze się to z rosnącej świadomości społecznej, ale także z obowiązujących przepisów prawa, które sukcesywnie wypierają z obiegu przestarzałe metody grzewcze, które szkodzą przyrodzie. Na szczęście na rynku nie brakuje rozwiązań, które pozwalają chronić otaczające nas zasoby naturalne przy jednoczesnym generowaniu znacznych oszczędności na kosztach ogrzewania. Wśród nich niekwestionowanymi liderami są rozwiązania oparte o odnawialne źródła energii. Pozwalają one na osiąganie wysokich progów wydajności przy jednoczesnej prostocie obsługi oraz niskich kosztach bieżącej eksploatacji. Dowiedzmy się jakie to rozwiązania?

Gazowe pompy ciepła

Wykorzystują wszystkim nam znany gaz ziemny jako swoje podstawowe paliwo. Jednocześnie dodatkowe ciepło pozyskują z w pełni odnawialnych źródeł energii takich jak woda, powietrze czy grunt. Może to zaistnieć dzięki zjawisku nazywanemu absorpcją. Tego typu rozwiązanie pozwala wygenerować znaczne oszczędności w kosztach ogrzewania nieruchomości, które sięgać mogą nawet 40%.

Ponadto ogrzewanie domów za pomocą pomp ( pompa ciepła woda woda, pompa ciepła grunt woda lub pompa ciepła powietrze woda ) znacząco przyczynia się do redukcji szkodliwych gazów do powietrza, którym codziennie oddychamy. Co w obliczu pogarszającego się stanu atmosfery ma szczególnie duże znaczenie.

Tego typu pompy ciepła znajdziemy w ofercie wielu producentów oraz dystrybutorów. Za przykład może posłużyć nam firma Gazuno będąca liderem w produkcji takich urządzeń. W ich asortymencie znajdziemy także kotły gazowe kondensacyjne, które doskonale uzupełniają pracę pomp ciepła.

Kocioł kondensacyjny

Tego typu kocioł gazowy może być zasilany gazem płynnym LPG lub gazem ziemnym. Dzięki niemu jesteśmy w stanie odzyskać ciepło ze spalin, które w inny sposób zostałyby bezpowrotnie utracone do atmosfery. Bez wątpienia jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie dodatkowe oszczędności. Uzupełnienie gazowej pompy ciepła w odpowiednio dopasowany do niej kocioł kondensacyjny nie tylko podnosi znacząco wydajność całego systemu, ale także daje możliwość obniżenia kosztów początkowych inwestycji. Dla wielu potencjalnych użytkowników to argumenty nie do przecenienia.

Czy to rozwiązania do każdego budynku?

Gazowe pompy ciepła w połączeniu z nowoczesnymi kotłami kondensacyjnymi to rozwiązania mające zastosowanie zarówno w przypadku budynków nowych, jak i tych wybudowanych wcześniej. Jednakże w przypadku tych drugich konieczne jest wcześniejsze przeprowadzenie stosownej termomodernizacji dzięki, której wygenerowane oszczędności będą znaczące. Nie ma znaczenia kubatura budynku, co sprawia, że można je zastosować zarówno w domach prywatnych, jak i halach produkcyjnych czy sportowych.

Na uwagę zasługuje także fakt, że finansowanie na ten cel można pozyskać na atrakcyjnych warunkach z instytucji krajowych oraz europejskich, które cenią sobie rozwiązania ekologiczne.

Poprzedni artykułJak znaleźć dobry serwis motocyklowy? 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę
Następny artykułCo daje światłowód w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj