Deszcz – to coś, na co czekają rośliny i spieczona ziemia. Jednak na terenach zabudowanych, na przykład w centrach dużych miast, woda deszczowa może być niemile widzianym gościem – zwłaszcza, jeśli pojawi się jej wyjątkowo dużo.

Utwardzane trasy to komfort dla pieszych i zmotoryzowanych, ale poważna przeszkoda dla deszczówki, która zderzy się z takim nieprzepuszczalnym gruntem i bezskutecznie szuka dla siebie ujścia. Właśnie dlatego, czasem trzeba zadbać o to, by potrzebna droga odwrotu się pojawiła.

Odwodnienia polimerobetonowe – czyli jakie?

Systemodwodnień liniowych – to rodzaj kanalizacji, która dba o to, by na drogach, chodnikach, placach czy parkingach, nie zalegał nadmiar wody. Rozwiązanie jest proste i skuteczne – zakłada, że wąskie i długie korytko pojawia się tuż pod powierzchnią gruntu. To do niego trafia nadmiar deszczówki, dlatego na utwardzonej powierzchni drogi nie tworzą się nieestetyczne, a nawet zagrażające bezpieczeństwu kałuże. Żeby jednak całe rozwiązanie było rzeczywiście skuteczne, samo korytko musi zostać stworzone z odpowiednio mocnego materiału budowlanego. To od wytrzymałości jego ścianek zależy, czy zdrenowana droga pozostanie stabilna.

Polimerobeton to nowoczesny materiał budowlany, który różni się od tradycyjnego betonu rodzajem zastosowanego spoiwa. Cement zastępują utwardzane chemicznie żywice polimerowe, które skutecznie wiążą kruszywo mineralne. W składzie polimerobetonu mogą znajdować się różne rodzaje żywic – poliestrowe, poliuretanowe, metakrylowe albo epoksydowe. Dzięki nim, gotowe tworzywo jest bardzo wytrzymałe – może znieść duże obciążenia mechaniczne, jest odporne na ścieranie i nie trzeba się obawiać, że nasiąknie wodą. Polimerobetonowi nie zaszkodzą nawet bardzo agresywne substancje chemiczne, dlatego świetnie się sprawdzi w najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Poza tym, zauważono już, że lepiej od tradycyjnych materiałów opiera się niszczącemu działaniu czasu.

Wszystkie te zalety wzmocnionego syntetycznie betonu szybko zwróciły uwagę producentów kanalizacji deszczowej. W ofertach poszczególnych firm pojawiły się więc takie elementy budowlane – dedykowane takim przestrzeniom, po których regularnie poruszają się masywne pojazdy i bardzo ciężkie maszyny. Odwodnienia polimerobetonowe Bielsko to bardzo dobre rozwiązanie dla wyjątkowo popularnych dróg, terenów zakładów produkcyjnych czy hurtowni, a nawet obszarów lotnisk. Obecnie, dział z korytkami i studzienkami tego rodzaju jest już obecny w asortymencie każdego producenta, który dba o potrzeby swoich klientów.

Poprzedni artykułFalownik Deye – innowacyjne rozwiązanie dla systemów fotowoltaicznych
Następny artykułPrzeprowadzka zimą – jak przygotować się do zmiany miejsca w chłodniejszych miesiącach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj