Nowy piekarnik Samsung Dual Cook Flex – dzielone drzwi otwierają nowe możliwości pieczenia

Firma Samsung wprowadza do naszej kuchni kolejną innowację. Nowoczesny piekarnik z technologią Dual Cook, który pozwala piec dwie potrawy jednocześnie, wyposażony został w dzielone drzwi Flex Door. To rozwiązanie znacznie ułatwia przygotowanie potraw wymagających szczególnych warunków pieczenia. Nowy piekarnik pojawi się w sklepach już na początku maja.

Samsung Dual Cook to technologia stworzona z myślą o tych, którzy cenią wolny czas, a jednocześnie zależy im na przygotowaniu doskonałych potraw. Rozwiązanie to pozwala równocześnie piec dwie różne potrawy w odmiennych temperaturach i trybach pieczenia bez obaw, że ich zapachy się przenikną. Z kolei najnowsza innowacja marki Samsung – Flex Door, czyli dzielone drzwi, zapewniają niezależny dostęp do górnej komory piekarnika lub do jego całości. Można więc sprawdzać stan upieczenia kaczki nie martwiąc się, że przez częste otwieranie drzwi piekarnika suflet czekoladowy w drugiej komorze utraci ciepło i opadnie.

Co wyróżnia piekarniki Dual Cook Flex™?

Na czym polega sekret technologii, która sprawia, że w tym samym urządzeniu mogą piec się dwie potrawy o zupełnie innych smakach i zapachach? Piekarniki Dual Cook i Dual Cook FlexTM wyposażone są w specjalny separator, który rozszerza się pod wpływem temperatury, szczelnie rozdzielając komory urządzenia, przez co zyskujemy dwie niezależne przestrzenie. Dzielone drzwi Flex Door w piekarnikach Dual Cook Flex™ pozwalają otwierać tylko górną część lub cały piekarnik w zależności od potrzeb przygotowywanych dań. Dzięki połączeniu tych dwóch technologii można szybciej i łatwiej przygotowywać wykwintne i wymagające potrawy, takie jak ryby czy suflety, którym trzeba zapewnić różne warunki pieczenia. Poza czasem, rozwiązania te pozwalają także oszczędzić energię elektryczną – gdy chcemy upiec tylko jedną potrawę, możemy wykorzystać jedynie połowę piekarnika. Separator nie stanowi jednak ograniczenia, gdy chcemy przygotować dużą pieczeń dla całej rodziny – wystarczy go wyjąć, by uzyskać pojemną, 75-litrową przestrzeń, która pomieści duże dania lub nietypowe naczynia do pieczenia.

Perfekcyjne pieczenie

Dwie komory i dzielone drzwi to jedne z wielu atutów piekarnika Dual Cook FlexTM. Urządzenie wyposażone zostało w liczne tryby i programy, m.in.: tryb ProRoasting, który gwarantuje, że wyjmiemy z piekarnika soczyste i idealnie wypieczone mięso. Pieczenie w temperaturze 220oC w pierwszej fazie przygotowania powoduje zamknięcie porów mięsa i zapobiega wysuszeniu. Następnie temperatura zostaje automatycznie obniżona, by potrawa pieczona była w optymalnych dla niej warunkach.

Łatwo, wygodnie i w dobrym guście

Piekarnik Dual Cook FlexTM jest intuicyjny w obsłudze, aby ułatwić kuchenne zmagania również tym mniej doświadczonym użytkownikom. Podświetlane ikony na panelu sterującym pozwalają sprawnie ustawić odpowiedni tryb pieczenia, jego czas i temperaturę. Urządzenie cechuje także niezwykle elegancki wygląd. Niebieski wyświetlacz LED i wykończenie w kolorze czarnego szkła lub stali nierdzewnej doskonale uzupełnią każdą kuchenną aranżację.

Co ważne, by zachować piękny wygląd urządzenia i jakość przygotowywanych potraw nowe piekarniki umożliwiają także łatwe i skuteczne czyszczenie wewnętrznej przestrzeni urządzenia. Dzięki funkcji katalizy piekarnik czyści się podczas pracy i pozwala utrzymać urządzenie w czystości na co dzień. Innym rozwiązaniem jest czyszczenie parą, która rozpuszcza resztki tłuszczu i ułatwia ich zebranie za pomocą ściereczki. Trzecią metodą jest pyroliza, czyli program, który rozgrzewa wnętrze piekarnika do temperatury 500°C i zamienia wszelkie zanieczyszczenia w popiół.  

Inteligentne zarządzanie

Nowe piekarniki Samsung NV75N7677RS oraz NV75N7647RS zostały wyposażone także w ułatwiające ich obsługę inteligentne funkcje, które pozwalają sterować urządzeniem i kontrolować jego działanie, nawet wtedy gdy jesteśmy poza kuchnią. Aplikacja SmartThings pomaga  dobierać i zmieniać programy pieczenia z poziomu smartfona. Dzięki niej możemy także zdalnie nadzorować pracę urządzenia – ile czasu zostało do końca pieczenia i jaka jest ustawiona temperatura – przez co zyskujemy szansę, by zająć się innymi sprawami. Użytkownik ma do dyspozycji także 50 opcji Auto Cook, które automatycznie dostosowują temperaturę i czas pieczenia do rodzaju potrawy. Wykorzystując do tego smartfon, wystarczy przekazać do urządzenia wybrany przepis kucharski lub opis dania, by ten sam dopasował odpowiedni program pieczenia. Dzięki aplikacji możemy łatwo przeglądać historię pieczenia i stworzone przez nas notatki oraz zapisać preferowane ustawienia do danych potraw, a także pobierać gotowe przepisy bezpośrednio z Internetu i wykorzystywać je w domowym zaciszu.

O firmie

Samsung inspiruje świat i kształtuje przyszłość poprzez wyjątkowe idee oraz innowacyjne technologie. Firma Samsung aktywnie kreuje i definiuje nowe standardy w świecie telewizorów, smartfonów, urządzeń ubieralnych, tabletów, rozwiązań cyfrowych, systemów sieciowych, pamięci, technologii LSI, półprzewodników oraz rozwiązań LED. 
Więcej informacji można znaleźć na stronach: http://samsungmedia.pl oraz http://news.samsung.com.

Poprzedni artykułBadania nad bateriami jako źródłem energii dla budynków
Następny artykułSamsung SSD NVMe 970 PRO i EVO – nowe standardy wydajności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj