W podstawowym wyposażeniu wszystkich profesjonalnych szwalni znajdują się stoły prasowalnicze. Wśród podstawowych typów stołów do prasowania, wyróżniamy trzy zasadnicze typy: stoły prasowalnicze z wytwornicą pary, bez wytwornicy oraz stoły z możliwością podłączenia do instalacji centralnej pary. Stoły prasowalnicze wykorzystywane w prasowaniu przemysłowym są odpowiedni dla szwalni, salonów krawieckich oraz pralni, gdzie znajduje szerokie zastosowanie. To, co cechuje zintegrowane stoły prasowalnicze to wykorzystywanie pary, wody, elektryczności oraz nadmuchów.

Wysoka wydajność stołu prasowalniczego z wytwornicą pary

Wyróżnia się kilka typów stołów prasowalniczych z wytwornicą pary. Możemy wyróżnić stoły prasowalnicze składane i prostokątne. Ponadto, nabywca może zakupić stół dostosowany pod typ prowadzonej działalności. Do nabycia są na przykład stoły prasowalnicze do stabilizacji dzianin lub stoły prasowalnicze do zasłon. To, co cechuje ten typ stołów to uniwersalne, wytrzymałe i funkcjonalne deski oraz wbudowana, wydajna wytwornica pary. Tak skonstruowany stół prasowalniczy pozwala na oszczędność miejsca.

Stoły prasowalnicze z wytwornicą: szybkie i zautomatyzowane prasowanie

Regulowana temperatura blatu pozwala na wysokojakościowe prasowanie odzieży. Niektóre modele stołów, posiadają pompę wirową i możliwość podłączenia do drugiego żelazka. Odsysanie i podgrzewanie elektryczne oraz manometr kontrolujący ciśnienie- pozwalają na większą automatyzację pracy, znacznie usprawniają przebieg jej procesu. Wyprodukowane zgodnie z zasadą ergonomii wytwornice parowe o pojemności 3-7 litrów są w pełni bezpieczne i ekonomiczne. Dzięki innowacyjnym technologiom, wykorzystującym wilgoć, możliwe jest perfekcyjne prasowanie każdego rodzaju materiału.

Uniwersalny stół prasowalniczy bez wytwornicy pary

Na rynku dostępne są różne rodzaje stołów do prasowania. Należą do nich również stoły prasowalnicze bez wytwornicy pary. Regulacja wysokości stołów, wbudowane kominy oraz nadmuchy – to tylko niektóre atuty tego rodzaju urządzeń. Nadmuchy są nieocenione przy prasowaniu tkanin delikatnych i podatnych na uszkodzenia mechaniczne lub termiczne. Profesjonalny stół prasowalniczy z nadmuchem to absolutna podstawa wyposażenia szwalni lub punktu krawieckiego. Łatwość regulacji termostatu zdecydowanie wpływa na efektywność prasowania i w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko przegrzania blatu, a w efekcie- uszkodzenia tkaniny.

Dzięki specjalistycznym stołom prasowanie przebiega szybko, sprawnie, komfortowo i bezpiecznie. W dużej mierze odpowiednio dobrane stoły prasowalnicze są udogodnieniem i podstawą pracy w szwalniach i pralniach.

Poprzedni artykułKufry boczne na motocykl – w jakie najlepiej zainwestować?
Następny artykułOptymalizacja kosztów transportu – gdzie szukać oszczędności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj