Najważniejsze cechy trwałych płytek tarasowych

Wykończenie tarasu i ogrodu właściciele wymarzonych domów zazwyczaj zostawiają na sam koniec prac remontowo-budowlanych. Na pierwszym miejscu są oczywiście pomieszczenia mieszkalne i użytkowe, przede wszystkim kuchnia, łazienka i sypialnia. Po zaaranżowaniu tych miejsc, przychodzi czas właśnie na pozostałe powierzchnie. Do aranżacji tarasu, balkonów i poszczególnych części ogrodu warto wykorzystać nowoczesne płytki tarasowe, które pomagają nadać tym miejscom oryginalnego charakteru.

Jak wybierać płytki tarasowe?

Znalezienie nie tylko pięknych, ale także co ważne – trwałych płytek tarasowych wymaga nieco czasu i znajomości dostępnych produktów. Czym zatem kierować się kupując ten element wykończenia? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kwestię mrozoodporności. Płytki, które chcemy położyć na zewnątrz muszą być odporne na mróz, działanie wody oraz zmienne warunki atmosferyczne – zobacz https://plytki24.pl/plytki-tarasowe/cat_100868.html. Takie przeznaczenie mają głównie płytki gresowe, klinkierowe (zarówno te nieszkliwione, jak i szkliwione) oraz matowa terakota stworzona specjalnie do aranżacji przestrzeni na powietrzu. Kolejną istotną rzeczą jest klasa ścieralności – im wyższa (najlepiej 4, 5 bądź 6) tym lepiej ze względu na trwałość. Tak wysokie zabezpieczenie przed zarysowaniami pozwala utrzymać płytki w doskonałym stanie, mimo dość trudnych i specyficznych warunków miejsca, w jakim się znajdują. Dużą zaletą takich płytek jest też łatwość utrzymania ich w czystości – aby usunąć kurz i zabrudzenia, wystarczy systematycznie czyścić je delikatnym mopem, ciepłą wodą i preparatem do tego rodzaju powierzchni.

3 sposoby wykorzystania płytek tarasowych

Mając już w głowie kilka typów idealnych płytek, warto wiedzieć jak można je wykorzystać i jakie warunki powinny spełniać powierzchnie, na których w przyszłości zostaną one położone. Płytki tarasowe, wbrew pozorom, można umieścić nie tylko na tarasie czy balkonie. Można je wykorzystać także w nieco bardziej oryginalny i nowoczesny sposób.

  1. Płytki zewnętrzne mogą służyć do obłożenia terenu wokół wbudowanego w ziemię basenu kąpielowego lub oczka wodnego.

  2. Z pomocą płytek tarasowych można wydzielić specjalne miejsce do odpoczynku lub spotkań z rodziną i przyjaciółmi przy grillu, gdzie ustawimy niezbędne meble ogrodowe, altankę, zabawki dla dzieci czy inne praktyczne akcesoria.

  3. Ten element dekoracyjny można także wykorzystać do wyznaczania w ogrodzie ścieżek spacerowych. Pozwala to także podzielić ogród na kilka różnorodnych części, czy to pod względem roślinności czy sposobu użytkowania.

Doskonałe płytki tarasowe powinny przede wszystkim pasować do naszego planu bądź konkretnego projektu przestrzeni wokół domu. Nie powinniśmy jednak zapominać o aspektach praktycznych i za każdym razem zwracać na nie swoją uwagę. To pozowali nam nie tylko zostać posiadaczem wymarzonego ogrodu, ale także cieszyć się nim przez kolejne długie lata.

Poprzedni artykułSchody w domu piętrowym – istotne wskazówki
Następny artykułJak skutecznie chronić się przed słońcem w ogrodzie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj