Myślisz o zakupie auta? Poznaj 3 cechy dobrego kredytu samochodowego

Chociaż większość Polaków decyduje się na zakup używanego auta, rośnie liczba osób zainteresowanych samochodami fabrycznie nowymi. Sprzyjają temu atrakcyjne oferty kredytowe. Poznaj więc główne cechy dobrego kredytu, dzięki któremu już niebawem możesz stać się właścicielem nowego pojazdu.

Polski rynek motoryzacyjny rozwija się bardzo dynamicznie. Jak pokazują dane, w 2017 roku zarejestrowano ponad pół miliona pojazdów. Chociaż zaledwie część osób decyduje się sfinansować zakup gotówką, większość wybiera kredyt samochodowy. Dobrze przemyślana decyzja pozwala uzyskać wsparcie finansowe na korzystnych i dopasowanych warunkach finansowych.

Niska miesięczna rata

Wysokość rat kredytu samochodowego ustalana jest indywidualnie – w zależności od zdolności kredytowej oraz wartości nabywanego pojazdu. Miesięczna rata może być niższa nawet o 40% w porównaniu ze standardową ofertą. Taką możliwość daje kredyt na samochód dostępny w ofercie Toyota Banku – Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody. Dzięki temu wysokość miesięcznego zobowiązania jest jeszcze lepiej dopasowana do możliwości finansowych i nie stanowi nadmiernego obciążenia domowego budżetu.

Preferencyjne oprocentowanie

Zaciągnięcie kredytu samochodowego zawsze wiąże się z dodatkowymi kosztami. Dlatego większość osób chce, aby ponoszone wydatki były jak najniższe.

Wybierając ofertę kredytową, należy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania – to na jego podstawie będą naliczane odsetki. Pamiętaj jednak, że istotną rolę odgrywają również koszty pozaodsetkowe, dlatego trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim RRSO (rzeczywistą roczną stopę oprocentowania).

Możliwość wymiany samochodu na nowy

Wiele osób zaciąga kredyt na samochód z myślą o użytkowaniu pojazdu przez wiele lat. Można jednak zdecydować się na kredyt, w przypadku którego spłata ostatniej raty będzie otwierała drogę do zakupu nowego pojazdu – bez konieczności angażowania dodatkowych środków.

Taką możliwość daje Kredyt SMARTPLAN na nowe samochody, który bazuje na koncepcji TCM – cyklicznej wymiany pojazdów. Zgodnie z założeniem, kredytobiorca może zakończyć umowę na trzy różne sposoby:

  • spłacić ostatnią ratę balonową w gotówce i stać się właścicielem pojazdu
  • ratę balonową rozłożyć na miesięczne zobowiązania i stać się właścicielem samochodu
  • odsprzedać samochód dealerowi, a za uzyskaną kwotę spłacić ratę balonową i pokryć wkład własny kolejnego kredytu TCM.

Ta ostatnia opcja wydaje się być bardzo korzystna – dzięki takiemu rozwiązaniu, kierowca ma szansę na użytkowanie pojazdów będących ciągle na gwarancji producenta. To z kolei oznacza stałe i przewidywalne koszty.

Wzięcie kredytu na samochód może przynosi wiele korzyści. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretną ofertę, porównaj dostępne możliwości. Dzięki temu masz szansę wybrać rozwiązanie w pełni dopasowane do Twoich potrzeb, oczekiwań i sytuacji materialnej.

Poprzedni artykułSzukasz Forda z drugiej ręki? Sprawdź w salonie dealera!
Następny artykułNowa łazienka – czy każda firma remontowa podejmie wyzwanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj