Co się stanie, gdy artysta, nietuzinkowa postać o wielkich ambicjach i wyobraźni zacznie tworzyć produkty użytkowe? Wówczas klienci zyskują dostęp do niezwykłych towarów, którym daleko do prozaicznego charakteru, a bliżej do sztuki. Tak właśnie stało się z perfumami niszowymi tworzonymi przez Marka Buxtona. Choć Mark został perfumiarzem nieco przez przypadek, to jego pasja pozwoliła podkreślić to, co w zapachach urzeka najbardziej. Poznaj bliżej kolekcję zapachów, którą przygotował Mark Buxton.

Mark Buxton:

  • Mark Buxton – poznaj nietuzinkową historię perfumiarza o wielkim talencie
  • Odkryj drogę Marka Buxtona do stworzenia własnej kolekcji zapachów
  • Znajdź idealne perfumy dla siebie z portfolio zapachowego Marka Buxtona

Mark Buxton – nietypowa historia przyszłego perfumiarza

Historia Marka Buxtona nie rozpoczyna się klasycznie. Swoją podróż ku perfumom niszowym rozpoczął z dala od niej, w świecie mody. To był właśnie kierunek, który interesował go najbardziej. Pierwsza próba dostania się do szkoły, która pozwoliłaby mu kształcić się w tym kierunku, nie była dla niego pomyślna. Buxton podjął więc studia na kierunku tak różnym od artystycznego, bo na… geologii.

Być może świat nie dowiedziałby się o nim nigdy w kontekście perfum i utalentowany artysta nie miałby szansy, by dzielić się swoją pasją. Przypadek jednak sprawił, że przed świętami Bożego Narodzenia wybrał się z przyjacielem do perfumerii, by nieco rozeznać się w zapachowych nowościach. Wraz z przyjacielem założyli się, że nauczą się wszystkich zapachów dostępnych w perfumerii, a następnie zaproponują zakład niemieckiemu programowi telewizyjnemu rozrywkowemu. Telewizja przyjęła zakład, a studenci mieli tylko 6 tygodni, by zrealizować trudne zadanie. Buxton otrzymał zadanie, by nauczyć się zapachów męskich, jego kolega natomiast damskich. W dniu premiery programu okazało się, że kolegę zjadła trema, a Buxton rozpoznał wszystkie próbki. Tydzień później z Buxtonem skontaktował się jeden z czołowych niemieckich producentów perfum. To był początek jego kariery w branży. W tej firmie przepracował zresztą aż 25 lat.

Mark Buxton – od pracy etatowej do własnego biznesu

Mark Buxton w czasie swojej pracy etatowej tworzył dla największych marek perfumeryjnych. Wśród nich warto wspomnieć choćby o Versace, Cartier, Lagerfedel, Linari, Jil Sander, Paco Rabanne, Burberrys, Givenchy, Salvador Dali czy Chopard. Tworzył też perfumy dla marek niszowych, na przykład dla Le Labo, Cale Fragranze d’Autore czy też Comme des Garcons.

Pierwszą próbę pracy jako freelancer Mark Buxton podjął w 2008 roku. Przedstawił wówczas autorską kolekcję, w której znalazło się 7 zapachów – English Breakfast, Hot Leather, Sounds and Visions, Nameless, Around Midnight, Black Angel oraz Wood & Absinth. Kolekcja nie osiągnęła zakładanego sukcesu. Po kilku latach perfumiarz podjął kolejną próbę, z poprzedniego zapachowego portfolio pozostawiając tylko Black Angel oraz Wood & Absinth. Wtedy też zainwestował w promocję i lepszą dystrybucję, dzięki czemu jego wytwory mogły być zaprezentowane szerszej publiczności.

Zapachy Mark Buxton – współczesne dzieła perfumeryjne

Jaki jest styl perfum, które prezentuje Mark Buxton? Perfumiarz łączy syntetyczne składniki z naturalnymi i kreuje kompozycje zapachowe bliskie współczesnym trendom. Dzięki jego eksperymentom tworzy się nowa jakość – perfumy, które są trudne do sklasyfikowania i równie trudne do zapomnienia.

Taki między innymi jest flakon Mark Buxton o nazwie Emotional Rescue: https://amisell.pl/mark-buxton-emotional-rescue. To połączenie soczystych, owocowych nut z zielonymi i kwaskowymi, a następnie zderzenie ich z anyżowym tłem i wetywerią. Po rozpyleniu zapach z czasem traci swą początkową soczystość i przechodzi w bogaty aromat neroli, porzeczki, liści fiołka oraz wspomnianej wcześniej nuty wetywerii. Całość otacza aksamitny balsam jodłowy i drewno sandałowe.

Wspomniany wcześniej flakon Black Angel to z kolei pozostałość po pierwszej autorskiej kolekcji perfumiarza. Jest zapachem dla niej i dla niego – lekko wybrzmiewający imbir oraz jaśmin zestawiono z mrocznym akordem bursztynowym. W nutach głowy Black Angel wyczuwalny jest imbir oraz słodka mandarynka, w nutach serca natomiast jaśmin oraz kosaciec. Baza to ciepły bursztyn, zmysłowa paczula oraz styraks.

Kolekcja Mark Buxton to także zmysłowy zapach Sexual Healing. Otwiera się słodkimi i owocowymi nutami, by następnie wybrzmieć zwierzęcymi i skórzanymi akordami. W nutach głowy wyczuwalny jest kwiat davana oraz pączki czarnej porzeczki. W nutach serca króluje absolut bzu czarnego i osmantus. W bazie pierwsze skrzypce gra absolut czystka oraz kastoreum. Sexual Healing to iście cielesny zapach, który zachowuje doskonałą proporcję między kobiecością oraz męskim charakterem.

Poprzedni artykułDlaczego warto zdecydować się na masaż dla pary?
Następny artykułCzym zajmuje się centrum logistyczne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj