Zakup nowych lub używanych wózków widłowych dla firmy jest poważną inwestycją. Nie każdy przedsiębiorca może sobie pozwolić na taki wydatek. Część z nich po prostu nie chce wydać jednorazowo kilkuset tysięcy złotych na nowe pojazdy. Wynająć czy kupić – co jest lepsze w przypadku wózków widłowych?

Co się bardziej opłaca – wynajem czy zakup nowego wózka widłowego?

Wózki widłowe są używane na wielu placach budowy, w sklepach wielkopowierzchniowych, sortowniach czy firmach spedycyjnych. Zarówno wynajem, jak i zakup ma swoje plusy i minusy. Wybierając jedno z powyższych rozwiązań, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Kluczową kwestią są Twoje możliwości oraz potrzeby finansowe. Zakup całej floty używanych lub nowych wózków widłowych jest kosztowną inwestycją, która z pewnością może mocno obciążyć firmowy budżet.

Zakup nowych lub używanych pojazdów można polecić firmom, które dysponują w konkretnym momencie dużą ilością pieniędzy, które można rozdysponować pomiędzy zakup floty pojazdów, a pozostałe strategiczne cele zakładu pracy. Jeżeli wózki widłowe będą stanowić podstawę funkcjonowania firmy, zakup nowej albo używanej floty wózków widłowych jest dobrym wyborem. Należy jednak brać pod uwagę kilka niekorzystnych czynników związanych z kupnem nowych pojazdów – koszty serwisowe wózków czy utrata wartości pojazdu to czynniki, które każdy przedsiębiorca wolałby raczej uniknąć.

Ile kosztuje nowy wózek widłowy? Ceny tych pojazdów zaczynają się już od 30 000 zł. Najdroższe jednostki potrafią kosztować nawet 200 000 zł. Zakres cenowy jest spory, więc przedsiębiorcy mają spory wybór. Cena zależy od wielu czynników, np. rodzaju napędu, stanu pojazdu czy kraju, w którym wózek został wyprodukowany.

Wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy wózków widłowych – co lepsze?

Skorzystanie z usług wypożyczalni wózków widłowych dla wielu firm będzie idealnym rozwiązaniem. Powyższa opcja jest optymalnym wyborem w szczególności dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wiele ogromnych firm również stawia na wynajem. Dlaczego?

Najem pojazdów jest elastyczną formą finansowania. Możesz wybrać jedną z dwóch opcji – wynajem krótkoterminowy lub długoterminowy. Wynajem długoterminowy (LTR) jest świetną alternatywą dla zakupu nowych lub używanych pojazdów. Umożliwia uniknięcie jednorazowej i kosztownej inwestycji, dzięki czemu firma może zachować płynność finansową i ukierunkować swoje wydatki na najważniejsze i strategiczne cele. Kolejnym plusem wypożyczenia pojazdów na dłuższy czas jest brak ponoszenia strat związanych z obniżeniem wartości wózka widłowego wraz z upływem czasu i dalszej eksploatacji w zakładzie pracy.

Najem krótkoterminowy (STR) sprawdzi się doskonale w nieoczekiwanych sytuacjach. W przypadku nagłej usterki użytkowanego wózka widłowego czy handlowego boom w Twojej branży wypożyczenie pojazdu będzie najszybszą i najprostszą odpowiedzią na nagłe problemy. Zakup nowej jednostki może być bardzo trudny jeżeli potrzebujemy wózka na już. Wypożyczalnia wózków widłowych dysponuje pojazdami gotowymi do użytku od zaraz, więc podstawi pojazd pod firmę od razu.

Serwis wózków widłowych – jak wybrać?

Niesprawny wózek widłowy może spowodować wiele problemów i narazić firmę na niepotrzebne straty. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup wózków widłowych, kwestie związane z serwisem są tylko Twoim obowiązkiem. W przypadku wynajmu sprawa wygląda inaczej. Wypożyczalnia wózków widłowych oferuje kompleksową obsługę przedsiębiorcy – koszty serwisowe mogą być wliczone w ratę wynajmu. Profesjonalny serwis zapewniony przez wykwalifikowanych ekspertów oraz okresowe przeglądy są podstawą, by zachować sprzęt w dobrej kondycji i uniknąć niespodziewanych usterek. Gdy wynajmowany wózek się zepsuje, przedsiębiorca może liczyć na szybką naprawę i podstawienie zastępczej jednostki, która umożliwi dalszą pracę zgodną z przepisami BHP. Najem pojazdu jest często wybierany przez wygodniejszą opiekę serwisową, elastyczność finansową oraz prostotę i funkcjonalność.

Poprzedni artykułJak wygląda transport towarów na Ukrainę?
Następny artykułNa czym polega poczta kwiatowa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj