Pokaźna działka wokół domu pozwala na piękne zagospodarowanie terenu. Duży, gęsty i równo przystrzyżony trawnik to powód do dumy właściciela. Okazały trawnik to zadbany trawnik, dlatego warto ułatwiać sobie pracę przy jego pielęgnacji. Do koszenia dużego ogrodu najlepiej sprawdzą się urządzenia, które zapewnią nie tylko łatwą obsługę, ale i szybkość pracy.

Trawę w dużym ogrodzie najwygodniej jest kosić za pomocą kosiarek traktorowych, zwanych także samojezdnymi Przy zakupie traktorka do koszenia warto wziąć pod uwagę nierówności trawnika na działce, nachylenie działki, moc i typ silnika oraz system zbierania skoszonej trawy. Należy także zastanowić się nad dodatkowymi opcjami kosiarek traktorowych, takich jak koła nieniszczące trawy, siedzenie z regulacją wysokości, wielkość zbiornika na paliwo oraz samocentrującą się kierownicą.

Zalety traktorków do koszenia trawy

Wśród głównych zalet kosiarek samojezdnych należy wymienić zaoszczędzony czas i pomoc przy pielęgnacji trawników. Kosiarkę motorową można traktować jako inwestycję na długie lata – a zakup szybko się zwraca. Wymiana części do traktorka nie jest problematyczna – w sklepach internetowych bez problemu można dokupić części zamienne, takie jak noże, koło pasowe czy sprzęgło. Warto także podkreślić, że z kosiarki w formie traktorka można korzystać także zimą! Po wyposażeniu kosiarki w łańcuchy na koła i pług lemieszowy, zamienia się ona w odśnieżarkę. W ten sposób z urządzenia można korzystać przez cały rok.

Co oznacza moc silnika w traktorku do koszenia?

Kosiarki w formie traktorków mają większą moc koni mechanicznych, co pozwala na szybsze koszenie. W większych traktorach najczęściej spotykane są silniki dwucylindrowe, które zapewniają większą moc, dłuższą żywotność silnika oraz chłodniejszą pracę.

Czy traktorek musi posiadać kosz na trawę? Czy kosz zasysa zmieloną trawę?

Kosz na skoszoną trawę pozwala oszczędzić czas, który musiałby być poświęcony na zbieranie trawy. Skoszonych źdźbeł trawy nie powinno zostawiać się na trawniku. Kosze i pojemniki zasysające trawę chronią trawnik przed odwodnieniem korzeni i powstaniem warstwy sfilcowanej trawy. Ponieważ traktorki mielą trawę, można wykorzystać ją jako nawóz organiczny dla rosnącej trawy.

Jak dbać o traktorek do koszenia trawy?

Aby urządzenie do koszenia dużego ogrodu mogło służyć przez kilka sezonów, a jego zakup traktowany był jako inwestycja, trzeba pamiętać o zasadach dbania o traktorek. Po każdym koszeniu traktorek należy przepłukać i dokładnie oczyścić noże z trawy. Warto również regularnie pokrywać traktor płynem zapobiegającym przyklejaniu się traw. Traktor jest urządzeniem samojezdnym, należy zatem pamiętać o wymianie oleju raz w sezonie. Części w traktorku należy wymieniać w ramach potrzeb. Traktorki powinny być garażowane lub przykrywane na zimę.

Poprzedni artykułZdrowe nawyki żywieniowe – od czego zacząć?
Następny artykułAutomatyka domowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj