Jaka marka ciągników rolniczych jest najbardziej poszukiwana przez polskich rolników?

Używane ciągniki od wielu lat cieszą się szerokim zainteresowaniem w Polsce. W 2017 roku zarejestrowano 16 415 używanych ciągników rolniczych i 10 082 nowych. Wśród kilkudziesięciu producentów, możemy wyróżnić kilka marek ciągników rolniczych, które używane modele są najbardziej poszukiwane i najczęściej sprowadzane do Polski. Duża popularność marki na rynku ciągników używanych świadczy o wysokim zaufaniu, jakim rolnicy cenią niewielu producentów.   

Rolnik inwestujący w nową maszynę podobnie jak w przypadku zakupu samochodu cieszy się dwa razy. Pierwszy raz, gdy dokonuje zakupu, a drugi raz w momencie jej odsprzedaży, jako maszyny używanej. Aby ten drugi aspekt mógł się spełnić, niezwykle istotne jest inwestowanie w maszyny producentów, których modele są najbardziej poszukiwane oraz z biegiem lat najmniej tracą na wartości. Zaufanie do marki na rynku wtórnym jest najlepszym wyznacznikiem jakości i ceny maszyn.                                                                        

Jak wynika z danych SAMAR dot. roku kalendarzowego 2017 w Polsce zarejestrowano 16 415 używanych ciągników polskich i zagranicznych. Jeśli chodzi o nowe maszyny to było ich 10 082 sztuk. 

Kto jest liderem rynku ciągników rolniczych? 

W roku 2017 marką, której ciągniki zarejestrowano najwięcej był John Deere łącznie 3 443 sztuki ciągników nowych i używanych, co jest najlepszym wynikiem ze wszystkich marek. Używanych ciągników amerykańskiego producenta zarejestrowano w liczbie 2 125 sztuk, co dało mu pierwsze miejsce na rynku wtórnym, natomiast nowych 1 318 i jest to drugi wynik w Polsce. 

Największą popularnością na rynku wszystkich ciągników rolniczych  cieszyły się maszyny o mocy 70-79 KM, których łącznie zarejestrowano 3 251 szt. (nowe – 1 918 szt., używane – 1 333 szt.). Na drugim miejscu znalazły się ciągniki o mocy 80-89 KM, zarejestrowany 2 282 szt. (nowe – 857szt., używane – 1 525 szt.). Natomiast modele o mocy 90-99 KM znalazły 2 203 szt nabywców (nowe – 818, używane – 1 385). Warto podkreślić, że wśród ciągników używanych największym zainteresowaniem cieszyły się te o mocy 80-89KM.

Przyglądając się liderowi rynku ciągników rolniczych – marce John Deere, możemy wyróżnić kilka najpopularniejszych modeli, które dominowały na liście rejestracji wg SAMAR w 2017 roku:

a) Używane:

  • 6620 – 63 szt.
  • 6920 – 60 szt.
  • 6930 – 56 szt.
  • 6820 – 56 szt.

b) Nowe:

  • 6155R – 177 szt.
  • 6120M – 145 szt.
  • 5083M – 94 szt.

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych latach wartość używanych ciągników będzie wyższa. Wynikać będzie to z faktu, że coraz więcej Klientów inwestujących w nowy ciągnik decyduje się na wydłużoną ochronę gwarancyjną, kontrakt obsługowy, szczegółowe przeglądy posezonowe, systemy telematyczne kontrolujące ciągnik oraz przewidujące i zapobiegające awariom. Takie maszyny objęte profesjonalną opieką serwisową są utrzymywane w wyższej kondycji technicznej a do napraw zawsze są używane oryginalne nowe części szczególnie w trakcie wydłużonej ochrony gwarancyjnej – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska.

Dodatkowo ciągniki wyposażone w systemy rolnictwa precyzyjnego, będą w stanie uzyskać wyższą cenę na rynku wtórnym, ponieważ umożliwiają uzyskanie wyższych oszczędności i wydajności, które zapewniają te innowacyjne rozwiązania. Planując zakup ciągnika warto przeanalizować statystyki rejestracji szczególnie maszyn używanych, ponieważ są one doskonałym świadectwem jakości.

Informacje o firmie John Deere

Firma John Deere to producent maszyn rolniczych, sprzętu budowlanego, leśnego i urządzeń do pielęgnacji zieleni. Marka została założona w 1837 roku.

Poprzedni artykułNajszybszy prom pływający do Norwegii zaczyna sezon
Następny artykułMetodologia DevOps obecna już w połowie przedsiębiorstw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj