Chyba nikt nie ma dziś wątpliwości, że bezpieczeństwo informacji jest niezwykle ważne w kontekście prowadzenia firmy. Zabezpieczenia danych, które przechowujemy na serwerach, komputerach czy w innych miejscach muszą być na najwyższym poziomie, by dawać pewność, że informacje nie przedostaną się w niepowołane ręce. Jak o nie zadbać?

Konsultacje i analizy

Podstawą do wdrożenia rozwiązań zgodnych z profilem działania Twojej firmy będą głębokie analizy, które mają na celu zbadać sposób jej funkcjonowania. Jest to podyktowane koniecznością znalezienia dopasowanego zabezpieczenia, które będzie chroniło wszystkie dane, które tego wymagają, a nie wprowadzania rozwiązań ogólnych, które w efekcie niczego nie zmienią. Trzeba wiedzieć, jak zorganizowane jest przedsiębiorstwo, co już zostało zrobione oraz co jeszcze trzeba zmienić. Konsulting w tym zakresie w firmie zajmującej się zabezpieczaniem informacji przybliży nasz biznes do lepszego funkcjonowania.

Wdrożenie zmian

Najważniejsze jest znalezienie zupełnie nowych rozwiązań, które przybliżą firmę do zarządzania bezpieczeństwem na wysokim poziomie. Po analizie audytu należy wdrożyć odpowiednie procedury, które będą dopasowane do potrzeb firmy. Nie można wprowadzać wszystkich dostępnych rozwiązań, a zresztą nie warto tego robić. Systemy są drogie i wymagają dobrego administrowania, stąd warto postawić tylko na takie, które rzeczywiście przełożą się na większe bezpieczeństwo danych firmy.

Szkolenie pracowników

Warto zadbać także o to, by zgodnie z nowymi procedurami oraz przepisami działali pracownicy. Nie ma bowiem nic gorszego niż ludzki błąd w kontekście przechowywania danych. Szkolenia muszą odbywać się w firmach do tego przygotowanych i mających odpowiednie doświadczenie, np. w Crowe.com/pl. To sprawi, że każdy pracownik będzie wiedział, jak działają systemy bezpieczeństwa informacji i będzie mógł dokładnie dopasować swoją pracę do wymogów. Tak naprawdę szkolenie pracowników, choć zwykle odbywa się na końcu, jest najważniejsze. Warto jednak zadbać z taką samą starannością o wszystkie obszary.

Poprzedni artykułCiekawa historia wag
Następny artykułW jakich celach przeprowadza się audyt bezpieczeństwa przedsiębiorstwa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj