Jak zacząć przygodę z bankowością elektroniczną? Podpowiadamy!

Masz konto osobiste, ale wszystkie transakcje dokonujesz bezpośrednio w placówce banku? Dołącz do grona użytkowników bankowości elektronicznej – to rozwiązanie, które niesie za sobą wiele zalet. Dowiedz się, od czego zacząć swoją przygodę z e-bankowością.

Chociaż nie wszyscy właściciele rachunków osobistych przekonani się do bankowości elektronicznej, wzbudza coraz większe zainteresowanie. Szacuje się, że w okresie od kwietnia do czerwca 2017 roku liczba użytkowników wzrosła o ponad 160 tys. Tak dobry wynik każe więc sądzić, że e-bankowość przynosi wiele korzyści.

Krok 1. Załóż odpowiednie konto osobiste

Jeżeli chcesz mieć stały dostęp do środków zgromadzonych na rachunku osobistym, załóż odpowiednie konto. Banki oferują wiele różnorodnych produktów, z których możesz korzystać w systemie bankowości elektronicznej.

Wybierając internetowe konto bankowe, zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów, m.in. wysokość opłat za prowadzenie rachunku, dokonywanie przelewów wychodzących – zewnętrznych i wewnętrznych, korzystanie z karty płatniczej, wypłaty z bankomatów itp.

Krok 2. Zaloguj się do systemu

Wraz z podpisaniem umowy otrzymasz login do e-bankowości oraz tymczasowe hasło. Będzie trzeba je zmienić w momencie dokonywania pierwszego logowania do systemu.

Zwróć uwagę na to, aby nowe hasło do logowania było wystarczająco silne, tzn. trudne do rozpracowania przez hakerów. W grę nie powinny wchodzić żadne daty urodzenia czy numery telefonów. Najlepiej, jeśli będzie to przypadkowa kombinacja cyfr oraz liter.

Logując się na stronę banku, sprawdź czy połączenie jest szyfrowane. Jeżeli przy adresie banku w pasku przeglądarki nie pojawia się kłódka, nie wpisuj loginu ani hasła.

Krok 3. Zapoznaj się z systemem transakcyjnym

Zanim dokonasz pierwszego przelewu, zapoznaj się z możliwościami systemu transakcyjnego. Możesz np. ustanowić przelewy stałe, otworzyć konto oszczędnościowe, skorzystać z blokady części pieniędzy zgromadzonych na rachunku.

Bankowość elektroniczna – czy naprawdę warto?

Już same statystyki jednoznacznie wskazują, że bankowość elektroniczna to korzystne rozwiązanie. Internetowy dostęp do systemu transakcyjnego pozwala m.in. na:

  • stały dostęp do środków – niezależnie od godzin pracy banku
  • możliwość dokonywania transakcji z dowolnego miejsca i o dowolnej porze
  • oszczędność czasu przy dokonywaniu transakcji
  • bieżące monitorowanie stanu swoich finansów.

Bankowość internetowa to dobry sposób na szybki kontakt z bankiem i stały dostęp do zgromadzonych środków. Rozważ więc otwarcie konta osobistego, z którego możesz korzystać, kiedy chcesz i jak chcesz – bez ponoszenia wysokich opłat.

Poprzedni artykułFarby do malowania drewna marki Beckers – jaki oferują stosunek jakości do ceny?
Następny artykułJak wybrać właściwy regulator napięcia?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj