Usługa najmu magazynów samoobsługowych cieszy się dużą popularnością w dużych miastach zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku w zakresie wynajmu powierzchni magazynowych?

Kiedy warto wynająć magazyn samoobsługowy?

Wynajem magazynów samoobsługowych opłaca się w wielu sytuacjach. Jest to usługa adresowana do wszystkich klientów, którym brakuje miejsca do przechowywania różnych rzeczy. W przypadku osób nieprowadzących działalności gospodarczej są to najczęściej rodzinne pamiątki, książki, odzież oraz sprzęt sportowy. Z kolei dla firm magazyn samoobsługowy idealnie nadaje się do trzymania w nim m.in. produktów wystawionych na sprzedaż w sklepie internetowym, dokumentów czy sprzętu stanowiącego własność firmy.

Wynajem magazynów samoobsługowych – o czym pamiętać?

Największe miasta w Polsce to główne ośrodki, w których można wynająć samoobsługowy magazyn. Poznań to doskonały przykład takiej lokalizacji. Decydując się na skorzystanie omawianej usługi, trzeba pamiętać o paru istotnych kwestiach. Przede wszystkim należy zapoznać się z regulaminem wybranej firmy, zwracając uwagę na zapisy dotyczące m.in. kwestii związanych z wypowiedzeniem umowy czy minimalnego okresu najmu. W Kangu Self Storage wynosi on 14 dni. Bardzo ważne jest również to, jakich rzeczy nie wolno przechowywać w magazynach samoobsługowych. Każda z firm ma w tym obszarze inne regulacje.

Wynajem magazynów samoobsługowych – formalności

Formalności związane z wynajęciem magazynu samoobsługowego nie są skomplikowane. W większości przypadków nie ma konieczności wcześniejszego rezerwowania boku. Wystarczy zgłosić się do biura obsługi klienta – jeśli dana powierzchnia jest akurat dostępna, umowa zostaje podpisana od ręki. Oczywiście wcześniej warto sprawdzić oferty różnych firm pod kątem zawartości oraz ceny. Umowa jest zwykle zawierana na czas nieokreślony – każda ze stron może wypowiedzieć ją w dowolnej chwili z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego przeważnie dwa tygodnie.

Poprzedni artykułCo musisz wiedzieć o długoterminowym wynajmie aut?
Następny artykułSalon w stylu skandynawskim. Jak urządzić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj