Wystrój wnętrz drewnianych domków letniskowych jest znacznie utrudniony ze względu na ich ograniczony metraż. Jednak istnieje kilka elementów aranżacyjnych, dzięki którym wnętrza mogą być jednocześnie funkcjonalne i ciekawe. Dowiedz się, jak urządzić domek letniskowy, aby spędzany w nim czas mijał przyjemnie i sprzyjał odpoczynkowi.

Domki drewniane na działkę

Dni wolne od pracy umożliwiają ucieczkę od codzienności i sprzyjają regeneracji. Weekendy czy urlopy to czas przeznaczony na wyjazdy wypoczynkowe. Jednak poznawanie nowych rejonów, poszukiwanie docelowego miejsca podróży i hotelu mogą zniechęcać do wycieczek. Rozwiązaniem może być własny domek letniskowy, ponieważ jego posiadanie daje swobodę wyjazdu w dowolnym momencie, bez konieczności dokonywania rezerwacji.

Drewniane domki letniskowe zawdzięczają swój nienaganny wygląd przede wszystkim wykonaniu. Wysokiej jakości drewno sprawia, że konstrukcje tego typu są trwałe i wytrzymałe, a wewnątrz panuje charakterystyczny klimat i zapach.

Wykończenie domku letniskowego

Urządzając domek letniskowy, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim jego funkcjonalność. Dlatego, kiedy jesteś już jego właścicielem, przydatny może okazać się plan zagospodarowania wnętrza. Jednak, jeśli jeszcze nie posiadasz drewnianego domku letniskowego, masz możliwość zdecydować również o kwestii jego wyglądu zewnętrznego. Wiele firm oferuje szeroki wybór takich konstrukcji, które są dostępne w różnych rozmiarach i z dodatkowymi udogodnieniami. Ciekawą propozycją jest rozwiązanie od firmy Kempar, w której ofercie znajduje się domek letniskowy z tarasem, dającym schronienie w upalne dni.

Domek letniskowy – jak urządzić?

Projektowanie przestrzeni domku letniskowego jest ograniczone przede wszystkim przez niewielkie rozmiary wnętrza oraz możliwości finansowe. Sprawnie przeprowadzona i przemyślana aranżacja jest rozwiązaniem na ciekawe urządzenie wnętrza nawet przy niskim budżecie. Zobacz, o czym powinieneś pamiętać, jeśli zastanawiasz się, jak urządzić mały domek letniskowy.

Malowanie ścian

Drewniane domki na działkę bezsprzecznie mają swój urok. Dlatego wystarczające może okazać się wykorzystanie delikatnego preparatu. Użycie lakieru, oleju lub wosku pozwoli na podkreślenie naturalnych słojów drewna. Jeśli jednak zdecydujesz się na odświeżenie wnętrza i pomalowanie ścian, postaw na jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń, nadając jej przytulności. Warto, zamiast bieli postawić na róż, zieleń czy beż.

Oświetlenie

Lampy niewątpliwie pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia. Połączenie trzech typów źródeł światła zagwarantuje optymalny efekt oświetlenia. Warto zastosować przynajmniej po jednym punkcie świetlnym z każdej z grup oświetlenia:

  • ogólne – są to główne źródła światła; wykorzystuje się tu: żyrandole, kinkiety, lampy stojące lub wiszące,
  • zadaniowe – jest to oświetlenie pomocne, niezbędne w kuchni, łazience czy przy biurku; sprawdzają się tu: listwy podszafkowe, oświetlenie luster łazienkowych, lampy stołowe, szynowe, biurkowe czy stojące,
  • punktowe – służą nakierowaniu wzroku w konkretne miejsce, np. na obraz czy mebel; nadadzą się tutaj: oświetlenie szynowe, lampy ścienne i podtynkowe.

Umeblowanie

Nie można zapominać o tym, jakie wymiary ma domek letniskowy. Ograniczona przestrzeń sprawia, że meble powinny stanowić absolutne minimum. Dobrym rozwiązaniem będą meble wielofunkcyjne, jak np.: sofa z funkcją spania, blat kuchenny będący stołem czy lustro łazienkowe umieszczone na szafce do przechowywania kosmetyków.

Sprzęt AGD i RTV

Rozmieszczenie urządzeń jest zależne od lokalizacji gniazdek i przyłączy, umożliwiających ich instalację. Warto rozważyć, których ze sprzętów nie może zabraknąć, a z których można zrezygnować. W domku powinny znajdować się tylko niezbędne urządzenia, mogą to być np.: pralka, piekarnik, lodówka, piec, płyta kuchenna, telewizor czy wentylator.

Dodatki

Elementy dekoracyjne stanowią dopełnienie całego wystroju. Dobrze sprawdzą się produkty papierowe, wiklinowe, gliniane, drewniane, metalowe czy szklane. Dekoracje tj.: tekstylia – zwiewne tkaniny, poduszki, pościel oraz dodatki – obrazy, ceramika czy rośliny podkreślą charakter wnętrza.

Zastanawiając się, jak urządzić domek drewniany, warto przede wszystkim pamiętać, że jest to mała przestrzeń. Dlatego, aby nie zagracić pomieszczeń i umożliwić sobie odpoczynek, należy postawić wyłącznie na niezbędne meble i urządzenia. Akcenty dekoracyjne – kolory ścian, lampy i różne dodatki – nadadzą wnętrzu indywidualnego charakteru.

Poprzedni artykułNa czym polega formowanie wtryskowe ciekłym silikonem
Następny artykułWyposażenie pieczarkarni – dlaczego tylko dobrze doinwestowane pieczarkarnie mogą przynieść zadowalające zyski?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj