Początki sztucznego chłodzenia sięgają XVIII wieku, kiedy to szkocki uczony William Cullen pokazał, jak szybkie odparowanie cieczy wpływa na chłodzenie. Jego odkrycie stało się podwaliną pod wynalezienie urządzeń chłodniczych. Dziś trudno sobie wyobrazić życie bez lodówek, a instalacje chłodnicze są nieodłączną częścią przemysłu spożywczego i gastronomii. Poznaj budowę instalacji chłodniczych oraz zasady ich działania. Zapraszamy do lektury!

Budowa instalacji chłodniczej – co warto wiedzieć?

Instalacja chłodnicza jest zamkniętym układem w skład którego wchodzą takie komponenty jak: agregat skraplający chłodzony powietrzem lub wodą, sprężarka, która ma za zadanie zasysać parę czynnika chłodniczego o niskim ciśnieniu i sprężać ją do wysokiego ciśnienia, skraplacz oraz zawory połączone przewodami rurowymi. Przez instalację chłodniczą przepływa czynnik chłodniczy w postaci płynu. Dzięki niemu ciepło z chłodzonego miejsca trafia do otoczenia.

Warto również wiedzieć, że instalacje chłodnicze mogą chłodzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na parowaniu czynnika chłodzącego (chłodzenie bezpośrednie). W przypadku drugiego sposobu do chłodzenia używa się nośnika ciepła (chłodzenie pośrednie). Dobór instalacji chłodniczej oraz sposobu chłodzenia zależy od wielu czynników takich jak oczekiwana wydajność urządzenia czy pożądana względna wilgotność powierzchni chłodzonej.

Instalacje chłodnicze od MRPro – postaw na profesjonalne rozwiązania

Potrzebujesz instalacji chłodniczej dla swojego biznesu? Zamów instalacje chłodnicze u profesjonalistów. Firma MRPro specjalizuje się w projektowaniu i produkcji komór chłodniczych i mroźniczych dla zakładów przetwórstwa spożywczego, gastronomii, przemysłu florystycznego itp. Instalacje chłodnicze od MRPro zawsze są dostosowane do potrzeb Klienta. Pracuje nad zespół doświadczonych fachowców, dzięki czemu służą one swoim klientom przez lata. W razie potrzeby firma zapewnia również serwisowanie oraz naprawdę urządzeń chłodniczych. Zapoznaj się z ofertą już dziś.

Poprzedni artykułKrzesła do jadalni – nowoczesne i stylowe
Następny artykułEfektywne techniki upsellingu i cross-sellingu za pomocą CRM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj