Dobre oświetlenie to gwarancja produktywnej pracy. Jest tyle rodzajów lamp. Na który się zdecydować? Co je rozróżnia? Jakie mają właściwości?

Lampy przemysłowe — czym się charakteryzują?

Lampy przemysłowe zazwyczaj stosowane są w dużych halach, magazynach, a także galeriach handlowych. Oświetlenie wielkogabarytowych budynków musi spełniać określone normy wytrzymałości, jakości i bezpieczeństwa. Takie lampy muszą poprawnie funkcjonować w bardzo określonych warunkach. Zawsze dopasowuje się model do rodzaju działalności, która odbywa się w hali. Może być konieczne, by lampa była odporna na pył lub wilgoć. Dobra jakość światła ma wpływ na wydajność pracowników i ich samopoczucie. Lampy przemysłowe zazwyczaj wykonane są ze stali nierdzewnej lub aluminium.

Rodzaje lamp przemysłowych

Wśród lamp przemysłowych można wyróżnić kilka ich wariantów. Lampy typu High-Bay mają możliwość podwieszenia na specjalnych linkach. Długość dostosowuje się do wysokości pomieszczenia. Ich odmiana to High-Bay UFO, które ma formę talerza. Jest on montowany pod sufitem. Naświetlacze halogenowe zazwyczaj używane są do oświetlania nie tylko dużych pomieszczeń, lecz także do ekspozycji świetlnej wybranych budynków lub zabytków. Lampy o oprawach hermetycznych idealnie sprawdzą się przy dużym zapyleniu. Natomiast te, o oprawach kanałowych doskonale będą pasować do hal. Są także takie o oprawach sterylnych. Te z kolei montowane są w szpitalach i wszystkich miejscach wymagających utrzymania jałowości.

Specyfikacja lamp

Lampy przemysłowe mają specjalne oznaczenia stopnia specyfikacji. IK to poziom wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i wstrząsy. IP natomiast określa odporność lampy na wilgoć i zapylenie powietrza. Wybierając odpowiednią do Twoich potrzeb lampę, koniecznie sprawdź, czy będzie pasować do Twojej działalności. Im większa jest wartość danego wskaźnika, tym bardziej lampa przemysłowa jest wytrzymała.

Zanim kupisz lampę

Zanim zakupisz lampę przemysłową, koniecznie zapoznaj się z zasadami BHP, które obowiązują w miejscu, gdzie ma być zawieszona. Przykładowo, w hali przemysłowej, oświetlenie powinno oscylować w granicach 200 a 1500 luksów. Od czego zależy to wahanie? Od specyfiki pracy w tym miejscu. Jeżeli Twoi pracownicy muszą wykonać działania o dużej precyzji, stopień oświetlenia powinien być odpowiedni. Zadbaj o ich bezpieczeństwo i komfort pracy. Zarówno zbyt niski stopień oświetlenia, jak i zbyt wysoki może szkodliwie wpływać na ich zdrowie. Bądź zapobiegawczy, a unikniesz wypadków w miejscu pracy!

Dostosuj lampy przemysłowe do przestrzeni, którą dysponujesz. Szeroki wybór lamp typu High-Bay znajdziesz w sklepie Ledagnet! Zapoznaj się z ich specyfikacją i wybierz takie, które będą dla Ciebie najlepsze!

Poprzedni artykułCo dostarczają naturalne suplementy diety?
Następny artykułJak wygląda wypłata pieniędzy za złomowane samochody?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj