Aby układ zasilania gazem działał sprawnie, nie wystarczy fachowy montaż wysokiej jakości instalacji LPG i dobre paliwo. Konieczna jest również właściwa regulacja instalacji. Sterownik LPG musi być odpowiednio przystosowany do pracy z jednostką napędową, a wydolność i poprawność funkcjonowania elementów instalacji wnikliwie sprawdzona. Jak to powinno wyglądać w praktyce?

Precyzyjna regulacja instalacji LPG tylko w sprawdzonym warsztacie

W dzisiejszych czasach w internecie można znaleźć wszystko. Także instrukcje, jak samodzielnie regulować instalację gazową. „Domowe sposoby” w przypadku instalacji LPG absolutnie nie powinny wchodzić w grę! Poprawne działanie układu zapewnić może jedynie interwencja gazownika. I to takiego, który oprócz sprzętu posiada także fachową wiedzę i doświadczenie, gdyż regulacja instalacji nie należy do najłatwiejszych zadań.

Próby regulacji podejmowane na własną rękę, podobnie jak korzystanie z usług kiepskiego fachowca, mogą zakończyć się awarią któregoś z podzespołów, a na pewno przyczynią się do wzrostu kosztów eksploatacji auta. A przecież nie o to tutaj chodzi. Instalacja LPG powinna zapewniać ekonomiczną i ekologiczną jazdę – mówi nasz rozmówca z Zenit Autogas Systems.

I dodaje – Z myślą o wygodzie kierowców i ich zadowoleniu z montażu naszych instalacji gazowych stworzyliśmy sieć warsztatów na terenie całego kraju. Sieć Ekspert LPG gwarantuje zarówno prawidłowy montaż, jak i precyzyjną regulację instalacji, a co za tym idzie realne oszczędności. Ponadto korzystając z usług Ekspertów LPG, kierowcy otrzymują ogólnopolską kartę gwarancyjną, dzięki której mogą cieszyć się bezpieczną jazdą nawet w dalekiej podróży.

Kiedy należy regulować instalację gazową?

Nowoczesne instalacje LPG umożliwiają komfortową i bezawaryjną eksploatację pojazdu na długi czas. Poprawnie zamontowana i właściwie wyregulowana na starcie pozwala na przejechanie kilkudziesięciu tysięcy kilometrów bez konieczności ponownej regulacji.

Warto pamiętać też o tym, że dobry fachowiec – jakim jest doświadczony gazownik – wie, że na przykład po wymianie jakiegoś podzespołu instalacji konieczna może być ponowna regulacja. Dobrze dobrana i wyregulowana instalacja LPG to klucz do ekonomicznej jazdy i maksymalnych oszczędności.

Poprzedni artykułUżywane samochody Toyota z salonu. Poznaj Program Toyota Plus
Następny artykułObróbka CNC. Części obrabiane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj