Jak odpowiednio dobrać pergole?

Pergole są świetnym rozwiązaniem na osłonięcie tarasu przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Stanowią również doskonałą ochronę przed szkodliwym działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, silny wiatr, grad czy śnieg. Odpowiednio dobrane pergole do umiejscowienia tarasu względem kierunków świata, zaprojektowane w duchu naszych oczekiwań estetycznych i wystroju budynku, umilą domownikom niejeden wieczór na tarasie, a także będą doskonałą wizytówką domu. Jak zatem odpowiednio dobrać pergole? Jakie funkcje są ważne i z pewnością będą przydatne dla nas?

Na jakim tarasie z pewnością sprawdzi się pergola?

Najczęściej tarasy w budynkach jednorodzinnych są projektowane w orientacji zachodniej, południowej lub południowo-zachodniej. Taka ekspozycja jest podyktowana ilością wpadającego światła, które z pewnością zagości na dłużej na tarasach zorientowanych na południowy-zachód. Przy zbytnim nasłonecznieniu zaleca się montaż bocznych ścian pergoli, które tworzą dodatkową barierę przed słońcem. Ekspozycja południowa tarasu to konieczność montażu szerokiego urządzenia, które maksymalnie zapewni cień przez cały dzień. Przy ekspozycji zachodniej natomiast warto pomyśleć o przedniej pionowej przesłonie, która zabezpieczy przed słońcem wieczornym. Dodatkowy plus montażu pergoli na tarasie to obniżenie temperatury wewnątrz bezpośrednio przylegającego pomieszczenia do osłoniętego tarasu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pergoli?

Wybierając pergolę jako osłonę tarasu, konieczne jest sprawdzenie głównych jej parametrów. Należy sprawdzić materiał, z którego zbudowana jest konstrukcja pergoli, najodporniejsze na działania mechaniczne i atmosferyczne jest ekstrudowane aluminium malowane metodą proszkową. Równie ważny jest materiał pokryciowy pergoli, należy zwrócić uwagę na skład tego materiału, najlepiej jeśli będzie specjalnie zaimpregnowany przed działaniem wilgoci, a także promieni słonecznych. Powinniśmy również dobrać odpowiedni kształt pergoli oraz jej wielkość, oba parametry muszą być ściśle dopasowane do powierzchni i kształtu tarasu. Przy określaniu kształtu i wymiaru pergoli, należy pamiętać o uwzględnieniu okien i wszelkich wystających elementów z elewacji, typu rynny.

Pergola – praktyczne rozwiązanie w nietuzinkowym wydaniu.

Pergole zapewniają spokojne wieczory i komfortowy wypoczynek w nawet najbardziej upalne dni. Mogą być wyposażone dodatkowo w szereg przydatnych udogodnień. Bardzo przydatne mogą okazać się czujniki wiatru i deszczu, dzięki którym pergola automatycznie rozsuwa się przy zasygnalizowaniu niesprzyjających warunków. Ciekawym rozwiązaniem jest też oświetlenie ledowe montowane na listwach konstrukcyjnych, które lepiej się sprawdzi od tradycyjnego oświetlenia, które może okazać się droższe w użytkowaniu. Dzięki możliwości modułowej zabudowy tarasu pergolami, możemy wykreować własny niepowtarzalny taras, nawet o najbardziej nietypowych wymiarach.

Duży wybór osłon tarasowych oferuje sklep Solaro.

Poprzedni artykułEkspresowe przesyłki kurierskie – jaki jest realny czas dostawy?
Następny artykułPrzekładnie planetarne – czym są i co warto o nich wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj