Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Pełni bardzo ważną funkcję – służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków, ale też to właśnie tu często skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Odpowiednio dobrane oświetlenie ma tu ogromne znaczenie.

Centralne oświetlenie w kuchni – co wybrać?

Planowanie oświetlenia w kuchni należy zacząć od wyboru centralnego źródła światła. Tu trzeba mieć na uwadze nie tylko aranżację wnętrza, ale również wielkość pomieszczenia. Tradycyjna lampa wisząca to rozwiązanie, które zwykle przychodzi na myśl w pierwszej kolejności, niemniej w opinii ekspertów ze sklepu Centrum Światła nie zawsze jest to dobry pomysł. Lampa wisząca najlepiej sprawdzi się w większej kuchni. W mniejszych pomieszczeniach można się zdecydować na parę punktów świetlnych, reflektorki halogenowe lub lampki LED. Oświetlenie marki Candellux w nowoczesnej formule to doskonały przykład opcji, którą zdecydowanie warto wziąć pod rozwagę.

Oświetlenie w kuchni pod szafkami – na co się zdecydować?

Podstawowym zadaniem oświetlenia pod szafkami jest równomierne oświetlenie strefy roboczej, gdzie są przygotowywane posiłki. Tutaj należy postawić przede wszystkim na wygodę, bezpieczeństwo oraz funkcjonalność. Niezwykle popularne w polskich kuchniach jest obecnie oświetlenie, które ma postać liniowych lub punktowych LED-ów. Poszczególne punkty muszą zostać umieszczone w odpowiedniej odległości od siebie – mniej więcej co 40-60 cm. Ogromną zaletą oświetlenia LED jest jego trwałość i długa żywotność. Poza tym zużywa ono znacznie mniej energii elektrycznej niż standardowe oświetlenie, co przekłada się na wysokość rachunków za prąd.

Oświetlenie nad stół lub wyspę – jakie będzie najlepsze?

Wyspy kuchenne są przeważnie oświetlane za pomocą wiszących lamp lub okapu z wbudowanym oświetleniem. Jest to praktyczne i przy tym efektowne. Jeśli zaś chodzi o oświetlenie nad stołem, to wszystko zależy od jego wielkości. Nad niedużym stołem wystarczy zamontować jedną lampę, ale przy większym muszą być już dwie.

Poprzedni artykułW jaki sposób zadbać o sprzęt AGD w domu?
Następny artykułJakie są zalety posiadania samochodu hybrydowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj