Chcesz kupić bramę garażową? Zastanawiasz się, jaką wybrać? Wiesz, że na rynku dostępne są bramy segmentowe, bramy uchylne i bramy rozwierne, ale wydaje Ci się, że rolowana będzie najlepszym rozwiązaniem? Nie wiesz, czy warto ją kupić, a jeśli tak to gdzie i ile kosztuje? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy w tym artykule.

Czym są bramy garażowe rolowane?

Bramy garażowe dostępne na rynku odpowiadają na potrzeby wielu użytkowników. Jednak to właśnie rolowane bramy garażowe są jednymi z chętniej kupowanych. Dlaczego? Brama garażowa rolowana to praktyczne rozwiązanie, które umożliwia zamknięcie garażu, a przy tym mieści się idealnie w bryle budynku. Zawdzięcza to swojej konstrukcji. Nawijany na wał pancerz nie zajmuje wiele przestrzeni ani pod sufitem, ani na podjeździe, dlatego zapewnia oszczędność miejsca. Pancerz zbudowany z paneli aluminiowych stanowi świetne zabezpieczenie przed opadami atmosferycznymi, a użyta do jego połączenia pianka poliuretanowa wewnątrz zapewnia doskonałe właściwości termoizolacyjne. Dlatego brama garażowa rolowana jest jedną z najchętniej wybierana spośród wszystkich rodzajów, dostępnych na rynku. Chociaż to nie jej jedyne zalety.

Ile kosztuje brama garażowa?

Nie sposób wprost odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje brama garażowa rolowana. Zależy to oczywiście od jej rozmiarów, kształtów profili, systemu sterowania i innych czynników. Jednakże ceny bram tego typu zaczynają się już od 2 tysięcy złotych. Warto zatem zwrócić na jej cechy i zalety.

Zalety bramy garażowej rolowanej

Brama garażowa rolowana składa się z pancerza (wykonanego z profili aluminiowych lub stalowych), prowadnic i wału, na który nawijany jest pancerz. Przez to jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne. To jednak jeden z wielu powodów, przez których zyskuje uznanie wielu użytkowników. Poza solidnym wykonaniem liczy się także jej funkcjonalność.

Bramę garażową rolowaną cechuje proste, wygodnie otwieranie i zamykanie „góra i dół”. Sposób, w jaki wykonywany jest otwieranie i zamykanie, uzależniony jest od zastosowanych rozwiązań. Jednakże najbardziej popularne jest użycie napędu z silnikiem elektrycznym i sterowanie za pomocą pilota. Dzięki temu możesz to robić, nie wychodząc z samochodu. Chociaż warto przy tym wspomnieć, że taką bramą garażową wyposażoną w silnik, można sterować także przy pomocy kluczyka, jak również możliwa jest instalacja bez napędu elektrycznego, gdzie sterowanie odbywa się ręcznie.

Termoizolacja i estetyka bram garażowych

Wymieniając zalety bramy garażowej rolowanej, nie można nie wspomnieć o tym, że zastosowanie w jej pancerzu pianki poliuretanowej zapewnia doskonałą termoizolację. Dzięki czemu mróz czy wysokie temperatury na zewnątrz nie wpłyną na warunki wewnątrz garażu, kiedy ten pozostanie zamknięty. Czy to już wszystko?

Wśród licznych zalet, warto zwrócić uwagę na wygląd bramy garażowej rolowanej. Dzięki temu, że zbudowana jest z profili aluminiowych, może być malowana na wiele różnych kolorów z palety RAL. Ponadto montowana jest w nadprożu i nie wystaje poza obrys elewacji domu. Dlatego łatwo dopasować ją do jego konstrukcji, a także architektury ogrodu. Ma duże walory estetyczne i przez to nie tylko stanowi drzwi, którymi zamykasz garaż, ale też poprawia ogólny wygląd budynku.

Gdzie kupić garażowe bramy rolowane?

Jeżeli chcesz kupić bramę garażową, musisz dokładnie wymierzyć otwór wjazdu i zastanowić się nad funkcjami, na jakich Ci zależy. Na przykład nad sposobem sterowania. Gdy już spiszesz listę potrzeb, udaj się do producenta. To najlepszy sposób na uzyskanie rozwiązania, zgodnego z Twoimi preferencjami. Producent bram rolowanych RoletyAlu ma szeroką ofertę bram garażowych, które łatwo dopasujesz do swoich potrzeb.

Poprzedni artykułMaszyna wytrzymałościowa
Następny artykułJak się oblicza stopień zagęszczenia gruntu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj