Porządne hydroizolacje fundamentów są najprostszym sposobem na to, aby uniknąć mniejszych lub większych problemów z wilgotnością, dlatego też nie można przejść obok nich obojętnie. Hydroizolacja fundamentów odgrywa kluczową rolę przede wszystkim w miejscach podmokłych.

Materiały bitumiczne i lepiki asfaltowe

Najpopularniejszymi materiałami hydroizolacyjnymi są oczywiście materiały bitumiczne i specjalne lepiki asfaltowe. Jeżeli chodzi o materiały bitumiczne, to mogą one występować nie tylko w postaci roztworów i emulsji, ale również specjalnych past i mas. Lepiki asfaltowe na gorącą zapewniają dobrą hydroizolację, ale niestety podatne są one na mróz. Przy temperaturze -7 stopni C lepiki asfaltowe mogą się łamać. Nie można zapominać również i o tym, że lepiki stosowane na zimno i gorącą niestety starzeją się z czasem i stopniowo tracą swoją elastyczność. W dzisiejszych czasach lepiki asfaltowe wykorzystywane są przede wszystkim do wykonywania samodzielnych izolacji przeciwwilgociowych. Wiele firm wykorzystuje również lepiki do przyklejania izolacji ze specjalnych pap asfaltowych.

Niezawodne materiały uszczelniające

Jeżeli chodzi o hydroizolacje cementowe, to w pierwszej kolejności warto wspomnieć o szlamach uszczelniających. Mowa tutaj oczywiście o specjalnych zaprawach cienkowarstwowych, które charakteryzują się dużą odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Olbrzymią zaletą szlam uszczelniających jest to, że zachowują one elastyczność nawet przy bardzo niskich temperaturach i co najważniejsze są całkowicie odporne na wpływ soli, która często zawarta jest w wodzie. Materiały cementowe tego typu wykorzystywane są przede wszystkim do wykonania powierzchownych izolacji. Szlamy uszczelniające to idealny materiał również dla tych osób, które poszukują skutecznego zabezpieczenia powierzchni, które narażone są na odkształcenia i spore obciążenia. Na szczególną uwagę zasługuje również zwiększona elastyczność, dzięki czemu szlamy cementowe można wykorzystać do mostkowania rys.

Artykuł powstał we współpracy z https://kedziorahydroizolacje.pl

Poprzedni artykułFiltry z wkładami wymiennymi – podstawowe cechy produktu
Następny artykułObiekty małej architektury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj