W poszukiwaniu samochodu łączącego cechy pojazdu miejskiego i terenowego warto zwrócić uwagę na Forda Fiestę Active. Jest to cieszący się sporym zainteresowaniem osobowy model Forda stylizowanych na crossovera.

Fiesta Active – miejskie auto z terenowym designem

Ford Fiesta Active trafił do oferty amerykańskiej marki wraz z wprowadzeniem na rynek kilka lat temu siódmej generacji Fiesty, która jest produkowana do dziś. W porównaniu ze standardową Fiestą Active wyróżnia się osadzoną o 18 mm wyżej karoserią z plastikowymi osłonami i zwiększonym o 10 mm rozstawem kół. Nie jest to więc typowy crossover, a auto miejskie po odpowiednim liftingu. Oczywiście zastosowane tu zabiegi stylizacyjne znajdują przełożenie i na inne aspekty – Fiestą Active można bez problemu udać się np. na wycieczkę do lasu bez ryzyka uszkodzenia nadwozia. Samochód dobrze radzi sobie i na innych trudnych nawierzchniach – śliskich czy nieutwardzonych. Łatwiej też pokonywać nim przeszkody w postaci wysokich krawężników i stromych progów zwalniających.

Fiesta Active – jednostki napędowe i spalanie

W opinii klientów salonu Auto Plaza, gdzie można przetestować Fiestę Active, samochód ten zasługuje na pochwałę za rozsądne spalanie. Podczas jazdy po mieście pojazd pali przeciętnie 7-7,5 l/100 km, natomiast poza miastem osiąga wynik niższy średnio o1-1,5 l/100 km. To zadowalający rezultat, jeśli wziąć pod uwagę stale rosnący ceny paliw. Fiesta Active występuje w paru wersjach, jeśli chodzi o jednostkę napędową. Została wyposażona w silniki: R3 1.0l EcoBoost, R3 1.3l Ti-VCT, R3 1.5l EcoBoost oraz R4 1.5l DLD Turbodiesel.

Fiesta Active – dla kogo jest to auto?

Z Fiesty Active zadowolone będą wszystkie osoby, które rozglądają się za niezbyt dużym samochodem o przyzwoitych osiągach i nieźle radzącym sobie w różnych warunkach. Zdecydowanie nie jest to samochód przeznaczony dla wielbicieli bardzo dynamicznej jazdy po niełatwych nawierzchniach. Doskonale wypada w roli rodzinnego auta zapewniającego wygodną podróż.

Poprzedni artykułSiłowniki do podestów ruchomych
Następny artykułWyjazdy szkolne zagraniczne – jak zorganizować wspaniałą przygodę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj