Wprowadzanie uniwersalnych rozwiązań w kontekście profesjonalnej filtracji wody jest coraz rzadziej spotykane. Dzisiejsze systemy filtracyjne są gruntowne wyspecjalizowane, zwłaszcza pod kątem wymogów i specyfiki pracy. Przykładem są filtry w wkładami wymiennymi, których konstrukcja jest ściśle dopasowana do wymogów klienta.

Duża średnica = wysokie wymagania

Filtry wody przemysłowej z zabudowanymi wkładami wymiennymi, charakteryzują się najczęściej dość dużą średnicą. Wykorzystuje się je przeważnie w zastosowaniach domowych, a także z przeznaczeniem do małych gospodarstw produkcyjnych, w tym rolnych. Ze względu na fakt, że zamontowane wewnątrz nich elementy filtracyjne muszą charakteryzować się dłuższą żywotnością, konieczne jest zamontowanie dużego filtra, umieszczonego wewnątrz pojemnej struktury.

Wydajność i skuteczność

Zaletą układów z wkładami wymiennymi jest możliwość wprowadzenia dowolnego filtra, którego skuteczność będzie wahała się od 5 do nawet 100 mikronów. Nie bez znaczenia jest też wydajność instalacji. Z reguły nie wpływa ona istotnie na ciśnienie wody, aczkolwiek jest montowana przeważnie na rury o średnicy 1″, lub 1 1/2″. Wydajność takich systemów wynosi – kolejno – około 6 – 6.5 i 11 – 12 metrów sześciennych na godzinę. Układ filtracyjny jest zabudowany w ten sposób, by zapewnić maksymalną szczelność i umożliwić jego odpowietrzenie w przypadku konieczności wymiany.

Dodatkowe parametry pracy

Filtry wody przemysłowej z wkładami wymiennymi charakteryzują się również wieloma dodatkowymi parametrami pracy i użytkowania.

– Odporność na działanie substancji chemicznych.
– Długotrwała żywotność wkładu.
– Łatwy montaż.
– Ciśnienie robocze na poziomie 8 lub 10 bar.
– Maksymalna temperatura pracy układu – około 50 stopni Celsjusza.

Czasami można też spotkać się z filtrami przeznaczonymi na tzw. duże przepływy, których średnica przyłącza to 3″. Ich wydajność oscyluje na poziomie nawet 50 metrów sześciennych na godzinę.

Podsumowując, filtry wody przemysłowej z wkładami wymiennymi to rozwiązania optymalne przede wszystkim ze względu na możliwość szybkiej wymiany wkładu i dostosowania jego parametrów do aktualnych oczekiwań.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.filtrowanie.com.pl

Poprzedni artykułJaki samochód wynająć na zimową podróż?
Następny artykułHydroizolacje fundamentów – jakie są najpopularniejsze rodzaje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj