Lublin to miejscowość położona we wschodniej części naszego kraju, będąca najważniejszym ośrodkiem miejskim i stolicą województwa lubelskiego. To dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce, które dzieli się na 27 dzielnic. W której z nich zamieszkać i jakie kryteria o tym decydują?

Podział administracyjny Lublina

Na terenie Lublina funkcjonuje obecnie 27 jednostek pomocniczych samorządu terytorialnego, czyli dzielnic. Wszystkie powstały z inicjatywy oddolnej mieszkańców na przestrzeni kilkunastu lat. Każda dzielnica ma własną radę, która jest organem uchwałodawczym. Organem wykonawczym jest zaś zarząd, a najważniejszymi dzielnicami: Sławin, Czechów Północny, Ponikwoda, Czechów Południowy, Kalinowszczyzna, Szerokie, Sławinek, Wieniawa, Śródmieście, Stare Miasto, Tatary, Hajdów-Zadębie, Węglin Północny i Węglin Południowy, Konstantynów, Rury, Czuby Północne i Czuby Południowe, za Cukrownią, Bromowice, Felin, Kośminek, Dziesiąta, Wrotków, Zemborzyce, Abramowice i Głusk. Miasto wyraźnie rozrasta się w kierunku południowym i można spodziewać się, że właśnie tam będą w przyszłości powstawać w Lublinie mieszkania na sprzedaż.

Gdzie zamieszkać?

Bezpieczeństwo, bliskość terenów rekreacyjnych, rozbudowana infrastruktura miejska – to główne parametry decydujące o atrakcyjności poszczególnych dzielnic. Mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego lub wtórnego najlepiej sprzedają się w Lublinie w takich dzielnicach jak Czechów Północny i Czechów Południowy, Czuby Południowe i Czuby Północne oraz Rury czy Węglin Południowy. W dzielnicy Węglin nowe mieszkania na sprzedaż wystawia deweloper Orion. To jedna z prestiżowych inwestycji w Lublinie.

Na drugim biegunie pod względem atrakcyjnych dzielnic Lublina znajduje się Hajdów-Zadębie, którą mieszkańcy miasta oceniają najgorzej ze względu na jakość powietrza, słabą komunikację czy też bezpieczeństwo. Wybór miejsca zamieszkania powinien obejmować jednak wiele kwestii. Często decydujemy się na te dzielnice, gdzie po prostu się wychowaliśmy.

https://orion.lublin.pl/nowe-mieszkania-na-sprzedaz/

Poprzedni artykułJak dbać o męską cerę?
Następny artykułIle kosztuje regeneracja wału napędowego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj