druty-oporowe-kanthal

Druty oporowe Kanthal to produkty sygnowane marką Gutex, która jest głównym dystrybutorem firmy Kanthal w Polsce i oferuje wysokiej jakości materiały grzejne na rodzimy rynek od ponad 30 lat.

W ofercie firmy znajduje się szeroki wybór średnic, dostępnych w magazynie stacjonarnym w Warszawie, w tym takich produktów jak:

  • Kanthal D – średnica od 0,05 do 1,5 mm w drucie;
  • Kanthal A1 średnica od 1,00 w drucie do fi 12 mm w pręcie;
  • Nikrothal N80 średnica fi 0,20 mm do 1,00 mm w drucie.

Aby sprawdzić dostępność wybranej średnicy prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta.

Druty Kanthal – podstawowa specyfikacja

Wśród najchętniej wybieranych produktów sygnowanych marką Kanthal znajdują się takie stopy oporowe jak:

  • drut oporowy Kanthal A-1, stop FeCrAl, którego maksymalna temperatura pracy ciągłej wynosi do 1400°C.,
  • drut oporowy Kanthal AF, stop FeCrAl, którego maksymalna temperatura pracy ciągłej wynosi do 1300°C.;
  • drut oporowy Kanthal D, stop FeCrAl, którego maksymalna temperatura pracy ciągłej wynosi do1300°C;
  • drut oporowy Kanthal APM, stop FeCrAl.

Wśród innych produktów sygnowanych marką Kanthal wyróżnia się takie jak:

  • Drut oporowy Kanthal APM, którego maksymalna temperatura pracy ciągłej wynosi do 1425°C. Stanowi on materiał oporowy, który używany jest w wysokich temperaturach i ma zastosowanie w warunkach gdy tradycyjne gatunki stopów oporowych nie są w stanie sprostać normom pracy, z uwagi na deformacje oraz korozje termiczne.
  • Nikrothal N80 stop NiCr, stanowiący niemagnetyczny stop, o zawartości niklu 80% i chromu 20%. Tego typu produkt może być używany w maksymalnej temperaturze do 1200°C, gdyż posiada wysoką wytrzymałość mechaniczną, odporność na deformacje oraz korozje termiczne.

UWAGA: Temperatury podane w specyfikacji stanowią wartość maksymalną pracy ciągłej w czasie której ich osiągnięcie zależy od wielu czynników pracy, a także od dodatkowych czynników, w tym obciążenia powierzchniowego.

Informacje na temat drutów oporowych znajdują się również w załączonych katalogach oraz na stronie firmy Kanthal.

Stopy oporowe Kanthal – zastosowanie oraz specyfikacja

Stopy oporowe posiadają różnorodne zastosowanie – m.in. jako komponenty do pieców przemysłowych, a także jako części w piecach laboratoryjnych i ceramicznych. Stanowią ponadto część wyposażenia sprzętów AGD na potrzeby użytkowe. Znajdują zastosowanie również w urządzeniach zgrzewających, w czasie cięcia materiałów, takich jak styropian i inne tworzywa sztuczne.

Oprócz produktów, które na stałe posiada firma Gutex istnieje również możliwość zamówienia innych – na indywidualne życzenie klienta i w trakcie kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Firma Gutex w ofercie posiada również szereg innych produktów szwedzkiej firmy Kanthal. W odpowiedzi na potrzeby polskiego rynku w ofercie firmy znajdują się również: rurki miedziane, rurki ze stali nierdzewnej, a także ceramika przemysłowa oraz tlenek magnezu.

Na terenie Polski firma Gutex jest jedynym, oficjalnym dystrybutorem materiałów grzejnych firmy Kanthal i posiada rozbudowane zaplecze magazynowe, które pozwala na szybki dostęp do produktów.

Poprzedni artykułRodzaje wełny i ich zastosowanie
Następny artykułKubki papierowe – na co zwracać uwagę przy wyborze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj