Każda firma z sektora przemysłowego wymaga dobrej organizacji wszelkich działań, aby jak najsprawniej realizować wszelkie zamówienia. Podstawową jest zatem mikrologistyka, która skupia się zatem na optymalizacji przepływu towarów w ramach jednego przedsiębiorstwa. Jednym z kluczowych elementów, pozwalających na poprawę wydajności poszczególnych procesów, jest optymalnie zorganizowany magazyn. Coraz częściej tego typu zabudowania wznosi się na konstrukcji stalowej, obitej płytami warstwowymi. Czy taka zabudowa naprawdę się sprawdza w roli przestrzeni do przechowywania towarów?
Mikrologistyka – wznoszenie magazynów
Nowoczesne zabudowania z płyty warstwowej to konstrukcje sprawdzające się w wielu różnych sytuacjach. Zwiększają funkcjonalność zabudowań przemysłowych, dzięki czemu mikrologistyka jest w stanie znacząco usprawnić realizację poszczególnych procesów.
Konstrukcje z płyt warstwowych nadają się na hangary, garaże, a także właśnie na magazyny, wznoszone dla potrzeb firm produkcyjnych oraz e-commerce.
Z czego składa się płyta warstwowa? Jest to konstrukcja z dwóch blach stalowych, pomiędzy którymi umieszcza się wypełnienie z wełny mineralnej, poliuretanu (PIR) lub styropianu o rozmaitej grubości. Duże zróżnicowanie produktu, pozwala łatwo dopasować je do potrzeb każdego typu konstrukcji magazynowych.
Ściany z płyty warstwowej – solidna konstrukcja magazynu
Płyty warstwowe przede wszystkim wykorzystuje się do budowy ścian na konstrukcji stalowej.
Jak konstruuje się ściany z płyty warstwowej? Zasada wznoszenia ich jest niezmiernie prosta. Przybija się płyty do belek stelaża, tworząc jednorodną powierzchnię, nadającą się zarówno na elewację, jak i przegrody wewnętrzne, rozdzielające poszczególne części funkcyjne w magazynie.
Dach z płyty warstwowej – nowoczesne konstruowanie magazynów
Oprócz samych ścian z płyty warstwowej można także budować dachy do magazynów. Są niezmiernie wytrzymałe i odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.
Dachy z płyty warstwowej stanowią solidne zabezpieczenie dla całej konstrukcji, tworząc idealną przestrzeń do przechowywania rozmaitych typów towarów. Chętnie z takich zabudowań korzysta nowoczesna mikrologistyka w ramach poszczególnych przedsiębiorstw, widząc w nich sposób na wygodne i tanie magazynowanie.
Mikrologistyka a konstrukcje z płyt warstwowych
Dlaczego warto inwestować w ściany i dach z płyty warstwowej? Przede wszystkim jest to materiał niezmiernie lekki i wytrzymały. Znosi bez szwanku szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, skutecznie chroni zawartość magazynu.
Równocześnie budowa hali stalowych z płyty warstwowej jest niezmiernie prosta, szybka i znacznie tańsza niż przy tradycyjnych metodach murarskich. Dzięki temu już po kilku miesiącach uzyskuje się wygodny magazyn, w pełni przystosowany do bieżących potrzeb, dający szansę na sprawną rozbudowę w przyszłości.
Nowoczesne magazyny – lekkie, praktyczne i wytrzymałe
Współczesne metody wznoszenia magazynów, odpowiadają na zmiany technologiczne oraz wyzwania, które stawia przed nimi nowoczesna mikrologistyka.
Tak powstają trwałe, proste i lekkie konstrukcje, które są w stanie sprostać jednak wielkim obciążeniom oraz długoletniemu użytkowaniu. Ściany, dachy z płyt warstwowych oraz magazyny o konstrukcji stalowej to naprawdę rozwiązanie niezmiernie przyszłościowe.