Czym kierować się przy wyborze drona?

Dron jest jednym z urządzeń wzbudzających wiele emocji. Jest pożądanym przez dzieci i dorosłych gadżetem, który może być postrzegany jako zabawka. Ale może też posłużyć jako narzędzie pracy. Chociaż początkowo drony miały być wykorzystywane tylko w wojsku, obecnie na rynku jest wiele modeli, które będą idealne do rozrywkowego latania.

Podjęcie decyzji o zakupie to dopiero początek. Kiedy przychodzi czas wyboru konkretnego modelu pojawiają się dylematy. Ceny zaczynają się na poziomie kilkuset złotych a kończą na kilku tysiącach. Zupełnie inaczej wygląda też specyfikacja i obecność dodatkowych funkcji. Jak wybrać takie urządzenie, które będzie optymalne dla użytkownika?

Różne ceny dronów

To, od czego musimy zacząć, to sprecyzowanie czy urządzenie ma być źródłem rozrywki czy jednak potrzebny jest profesjonalny sprzęt. W pierwszym przypadku koncentrujemy się na dronach, które kosztują kilkaset złotych. Ich parametry będą wystarczające do latania w ramach zabawy. Niska cena nie oznacza, że drony te są złej jakości, choć na pewno będą mniej wytrzymałe i z mniejszą ilością funkcji niż drony profesjonalne. Droższe urządzenia są w kręgu zainteresowań m.in. fotografów lub kamerzystów, którzy z lotu ptaka chcą zrobić oryginalne ujęcia. Dla przykładu warto podać dron DJI Mavic 2 Zoom który w sklepie MegaDron.pl kosztuje aktualnie 5 379 zł. Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, by nie nastawiać się na najdroższe urządzenia, kiedy wszystkie funkcje jakich potrzebujemy są również w tańszych modelach. Cena nie jest jedynym wyznacznikiem jakim należy się kierować.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Na pewno musimy oszacować to, ile chcemy mieć czasu na jednorazowy lot. W modelach z niższej półki cenowej bateria wytrzymuje 10 minut, a w droższych od 20 do 30 minut. Jeśli wybierzemy urządzenie, które będzie miało wiele plastikowych elementów, a przy tym dopiero uczymy się obsługi, niestety mogą się one zepsuć. Lot dronem wymaga pewnej wprawy w sterowaniu i zwłaszcza podczas pierwszych lotów będzie zderzał się z takimi przeszkodami jak drzewo. Jeszcze trudniejsze w obsłudze są drony profesjonalne, które są bardziej czułe na manipulacje. Są przy tym bardziej precyzyjne w swoim ruchu i lepiej poruszają się w powietrzu. Natomiast chcąc kręcić filmy musimy zwrócić uwagę, by kamera zainstalowana w urządzeniu pozwalała uzyskać odpowiedniej jakości obrazy.

Jeśli zależy nam na tym, by urządzenie było wyposażone w dodatkowe funkcje, trzeba prześledzić własne potrzeby. W części przypadków atrakcyjne może być oświetlenie, zwłaszcza jeśli chcemy latać wieczorami. Innymi przydatnymi parametrami dodatkowymi są automatyczne lądowanie przy wyczerpującej się baterii, system omijania przeszkód lub GPS.

Dron na prezent

Dron jest świetnym pomysłem na prezent dla osób w różnym wieku. Ponieważ producenci prześcigają się w tym, by ich wyroby miały oryginalny design, bez trudu można znaleźć nowoczesne formy. W zależności od oczekiwań, możemy wybrać wersję z różną liczbą śmigieł. Poza tym musimy spojrzeć na wagę urządzenia, bo po przekroczeniu określonej w przepisach masy, konieczne może być posiadanie specjalnej licencji.

Poprzedni artykułŚrodki farmaceutyczne stosowane przy bólu gardła
Następny artykułCzajnik elektryczny – metalowy czy plastikowy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj