Kasety aluminiowe PCB są w chwili obecnej najlepszą alternatywą dla klasycznych kaset PCB. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które w pierwszej kolejności zwracają szczególną uwagę na silne odprowadzanie ciepła. Wysoka przewodność cieplna możliwa jest dzięki aluminiowej konstrukcji, która umożliwia dobre odprowadzanie ciepła nawet z tranzystorów o bardzo dużej mocy.

Jakie zastosowanie?

Kasety aluminiowe zabezpieczają płytki drukowane i znacząco wydłużają ich żywotność. Aluminium jest bardzo trwałym i stosunkowo tanim materiałem, który doskonale nadaje się do odprowadzania ciepła z wielu różnych elementów generujących ciepło. Niezawodny system kasetowy doskonale sprawdzi się nie tylko w przypadku popularnych szaf przemysłowych. Bez żadnego większego problemu ich potencjał, można wykorzystać również przy montażu naściennym albo przy obudowach wolno stojących. Aluminiowe obudowy typu skorupowego odpowiednie są dla typowych obwodów drukowanych, czy też do komponentów niestandardowych. Kasety kombinowane i rurowe dostosowane są oczywiście dla Eurokart tak, aby bez problemu rozmieścić je w wielu konfiguracjach.

Jakie zalety?

Dużym atutem konstrukcji aluminiowych jest również to, że nie ma nawet najmniejszych problemów z lutowaniem do płyt. Nowoczesne kasety aluminiowe zapewniają odpowiednią sztywność mechaniczną i znacząco zmniejszają potrzebę stosowania wentylatorów odpowiedzialnych za chłodzenie powietrzem. Dzięki dowolnej konfiguracji płytek PCB, można znacząco zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Obudowy aluminiowe wyposażone są w rowki prowadnicze, które doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku płytek drukowanych, ale również w przypadku popularnych płytek montażowych. Dzięki zdejmowanym osłonom nie ma nawet najmniejszych problemów z serwisowaniem płytek PCB.

Oryginalny design

Dla wielu osób dużym atutem kaset aluminiowych może okazać się również ich design oraz to, że są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość folowania paneli czołowych, czy też możliwość umieszczenia specjalnej klawiatury. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, można wybrać aluminiowe profile obudowy z panelami czołowymi anodowanymi lub lakierowanymi. Wiele firm produkujących kasety aluminiowe umożliwia uzyskanie dowolnej kolorystyki, czy też indywidualnych detali z tworzywa. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby na kasety aluminiowe nanieść nadruki według specyfikacji klienta.

Uniwersalne obudowy w systemie 19“

Kasety aluminiowe w systemie 19“ doskonale sprawdzą się dla aplikacji EMC. Wymiary zewnętrzne umożliwiają oczywiście bezproblemowe zamontowanie w obudowach Rack. Dla wielu użytkowników dużym udogodnieniem jest to, że można zastosować bardzo różne rodzaje paneli przednich i tylnych. Nowoczesne obudowy typu Rack idealnie sprawdzą się do szaf, montażu naściennego i w systemie szynowym. Sprawdzą się one nie tylko w aplikacjach standardowych, ale również w EMC albo IEEE. Kasety w systemie 19“ dostosowane są do kart rozszerzenia 3U i 6U.

Poprzedni artykułCzym są klimatyzatory kanałowe?
Następny artykułW jaki sposób zadbać o sprzęt AGD w domu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj