Przełomowa technologia jest z natury nieprzewidywalna, ale prace wykonane przez laboratoria badawczo-rozwojowe na całym świecie pozwalają dostrzec wskazówki dotyczące tego, co przyniesie przyszłość. Wiele z nowoczesnych rozwiązań, choć aktualnie wydaje się abstrakcyjnych, może w rzeczywisty sposób zmienić życie miliardów ludzi.

1. Dane w chmurze

Choć dzieje się to już teraz, to eksperci są pewni, że za 10 lat wszystkie dane będą przechowywane w chmurze. Przychody globalnych usług w tym sektorze wzrosną o 120% rocznie, a wydatki IT na innowacje i przetwarzanie mogą przekroczyć kilkanaście bilionów dolarów.

2. Nowa sieć

Podczas gdy większość branż koncentruje się na 40G i 100G, powstają również nowe formy sieci. Opracowuje się nowe protokoły potrzebne do zbudowania sieci międzyplanetarnej, które mogą wysyłać dane na duże odległości bez zakłócania przez opóźnienia. Rozpoczęto już nawet prace nad koncepcją zwaną „siecią kwantową”.

Więcej o najnowszych technologiach i ich oddziaływaniu na zmieniający się świat można przeczytać na stronie https://pro.bureauveritas.pl/.

3. Energia słoneczna

Populacja ludzka rośnie, więc bardziej efektywne metody zasilania miast stają się koniecznością. Naukowcy wskazują, że nie uda się sprostać potrzebom bez upowszechnienia energii słonecznej. Technologie, które sprawią, że będzie to bardziej korzystne ekonomicznie, są w drodze.

4. Druk 3D

Technologia zwana drukowaniem 3D pozwoli w przyszłości szybko wyprodukować dowolny przedmiot fizyczny, od żywności po rowery, wykorzystując przy tym proste w swoim działaniu urządzenia. Jest to uderzająco podobne do koncepcji replikatorów z filmów sci-fi. Już teraz naukowcom udaje się stworzyć w ten sposób nawet ludzkie organy, co jest ogromnym przełomem w transplantologii.

5. Wirtualni pracownicy

Wirtualni ludzie, zarówno fizyczni (androidy), jak i awatary online zostaną dodane do siły roboczej. Już teraz roboty mogą rozpoznawać emocje, konwertować tekst na mowę i mieć zaaplikowaną niewyobrażalną ilość informacji, z której potrafią skutecznie korzystać. Szacuje się, że do 2030 r. androidy będą lepsze od ludzi nie tylko pod względem siły i wiedzy, ale również w kontekście emocjonalnych i mentalnych aspektów. Naukowcy są zdania, że do 2035 r. roboty mogłyby całkowicie zastąpić ludzi w przypadku 90% zawodów.

Poprzedni artykułZawory kulowe – co warto o nich wiedzieć?
Następny artykułCo wyróżnia prasy krawędziowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj