Obecnie, na rynku dostępny jest ogromny wybór urządzeń grzejnych służących do podgrzewania i utrzymywania określonej temperatury. Istotą ogrzewania jest zamiana prądu elektrycznego w ciepło- proces polega na uwalnianiu ciepła w momencie jego przepływu przez przewodnik. Grzałki znalazły zastosowanie w przemyśle petrochemicznym, maszynowym, farmaceutycznym, a nawet spożywczym.

Ogrzewacze płaszczowe

Jednym z popularnych i nieinwazyjnych rodzajów ogrzewaczy beczek są grzejniki płaszczowe, które montuje się na zewnątrz zbiornika. Okalają całą zewnętrzną powierzchnię beczek, a dzięki regulowanym paskom z nylonu odpowiadają większości standardowych zbiorników. Grzejniki zostały wyposażone w klamry, zapewniające pełne dopasowanie oraz regulowany termostat, umożliwiający szybkie podgrzanie produktu do oczekiwanej temperatury. Ogrzewacze płaszczowe znalazły zastosowanie do bezpiecznego podgrzewania substancji znajdujących się w beczkach, np. smarów, żywic czy olejów napędowych. Sprawdzają doskonale również w branży spożywczej, m.in. podczas ułatwienia rozładunku syropów i tłuszczów. Dla przedsiębiorców, wykorzystanie tego typu rozwiązania w celu podgrzania różnych produktów jest gwarancją późniejszego szybkiego i precyzyjnego opróżnienia beczek, co wpływa na minimalizację strat. W zależności od pojemności zbiorników, nastaw temperatury kształtuje się w zakresie od 0 do nawet 200 stopni Celsjusza: im większa pojemność beczki, tym, zazwyczaj, większy proponowany zakres ogrzewacza.

Jakie są zalety zastosowania ogrzewaczy płaszczowych do beczek?

Dużym atutem wykorzystania ogrzewaczy płaszczowych w przemyśle do podgrzania różnych cieczy jest to, że zostały wykonane z materiałów odznaczających się bardzo wysoką trwałością, np. tkaniny szklanej lub silikonowej termicznie izolowanej. Specjalnie zaprojektowane pasy w postaci długich taśm z klamrami znacznie ułatwiają założenie oraz zdjęcie grzejnika z beczki. Dodatkowo, podczas transportu zbiorników, gdzie wymagane jest zachowanie danej temperatury produktu, ogrzewacze beczek płaszczowe świetnie się sprawdzają. Zastosowane rozwiązania, dodatkowo, umożliwiają znaczne zaoszczędzenie energii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here