Każdy, kto posiada swoją firmę, wie, że wszelkie awarie urządzeń niezbędnych do pracy są bardzo problematyczne. Są sprzęty, które stosunkowo łatwo naprawić czy wymienić – laptop, telefon, drukarka. Nie kosztują setek tysięcy złotych i często bardziej opłaca się wymienić je na nowe, niż wykonywać naprawę. Ale są też urządzenia takie, jak maszyny budowlane czy kolejowe, których regeneracja kosztuje niemałe pieniądze, a wymiana na nowe może nieźle namieszać w budżecie firmy. Można jednak przedłużyć żywotność maszyn i sprawić, że naprawa koparki, HDS-a czy innej ciężkiej maszyny budowlanej będzie możliwa. Jak to zrobić?

Regeneracja pomp hydraulicznych – co to takiego?

Chociaż wiele osób uważa regularne serwisowanie za przeżytek i niepotrzebne wydawanie pieniędzy, to tak naprawdę jest zupełnie inaczej. Załóżmy, że jesteś właścicielem bardzo kosztownej maszyny budowlanej, która uległa awarii. Jeśli przechodziła cykliczne przeglądy, to szansa na to, że będzie można ją naprawić rośnie. Serwisowanie pozwala na bieżące reparowanie wszelkich uszkodzeń, a także daje informację o tym, czy wszystkie elementy maszyny są sprawne i czy żadna nie jest wyeksploatowana. W przypadku maszyny, która nie miała wykonywanych przeglądów, sprawa wygląda zupełnie inaczej – istnieje ogromne ryzyko na to, że poza awaria, która jest bezpośrednią przyczyną postoju sprzętu, nie jest jedyną usterką. Dodatkowo istnieje duże prawdopodobieństwo, że maszyna jest wyeksploatowana, ponieważ podzespoły nie przechodziły regeneracji. W efekcie często okazuje się, że taki sprzęt wymaga wymiany przynajmniej kilku elementów, o ile nie całej maszyny. Regularne serwisowanie ma szczególne znaczenie w przypadku podzespołów, bez których urządzenie budowlane nie jest w stanie funkcjonować. Regeneracja silników hydraulicznych, regeneracja pomp hydraulicznych czy regeneracja siłowników hydraulicznych jest o wiele tańsza niż wymiana danych części na nowe.

Mobilny serwis maszyn budowlanych – szybka i fachowa pomoc

Odpowiednie zadbanie o sprzęt i jego cykliczne przeglądy znacznie zapobiegają występowaniu awarii oraz dają możliwość na tańszą naprawę. Co jednak, jeśli dojdzie do awarii? Jak zareagować, aby szkody okazały się jak najmniejsze? Usterka w maszynie sprawia, że jest ona zamrożona do czasu naprawy, praca zwalnia, czasem nawet się zatrzymuje. Do kosztów naprawy i opóźnień mogą dochodzić kary finansowe za niedotrzymanie terminów, dlatego liczy się każdy dzień. Aby jak najszybciej wykonać niezbędne czynności i przywrócić maszynę do pracy, koniecznie zadzwoń po mobilny serwis maszyn budowlanych. Co to jest i czym się zajmuje? Mobilny serwis maszyn budowlanych to ekipa fachowców wyposażona w specjalistyczny sprzęt i części zamienne, która przyjedzie na miejsce awarii i zrobi wszystko, co się da, aby maszyna jak najszybciej znowu była sprawna. Najpierw serwisanci przeprowadzają szczegółową diagnozę urządzenia, tak aby znaleźć wszystkie usterki, nie tylko te widoczne gołym okiem. Następnie dokonują demontażu uszkodzonego elementu i wraz z klientem podejmują decyzję, czy możliwa będzie regeneracja, czy też konieczna jest wymiana. Jeśli istnieje taka możliwość, to maszyna naprawiana jest od razu na miejscu. W przeciwnym razie dostarczają urządzenie do warsztatu, gdzie przeprowadzana jest wymagana naprawa. Na sam koniec maszyna poddawana jest kompleksowym testom, dzięki którym zyskujesz pewność, że wrócił do Ciebie w pełni sprawny i gotowy do działania sprzęt.

Jak zapobiec awariom maszyn budowlanych?

W przypadku firm, które specjalizują się w serwisowaniu hydrauliki siłowej i ciężkich maszyn budowlanych, najczęściej wykonywane usługi to:

• regeneracja pomp hydraulicznych,

• regeneracja silników hydraulicznych,

• naprawa siłowników hydraulicznych,

• regeneracja rozdzielaczy hydraulicznych,

• regeneracja mostów napędowych,

• naprawa zmienników momentu obrotowego,

• dokładna diagnoza zepsutych elementów hydrauliki siłowej,

• testy podzespołów hydraulicznych.

Nie da się całkowicie zapobiec awariom maszyn budowlanych, ponieważ wykonują one trudną pracę każdego dnia, a dodatkowo obsługiwane są przez wielu operatorów, co utrudnia zorientowanie się, że ze sprzętem zaczyna dziać się coś złego. Dlatego kiedy tylko zauważysz z pozoru nic nieznaczące symptomy awarii – nierówna praca silnika, lekkie wycieki, wolniejsze nabieranie mocy – od razu zadzwoń po mobilny serwis maszyn budowlanych i nie pozwól, aby usterka sprzętu zatrzymała Twoją firmę.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.hydroserwishs.pl/

Poprzedni artykułŚwietlówki kołowe – czym są i do czego służą?
Następny artykułCzym szlifuje się posadzki betonowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj