Program Toyota Plus to szansa na kupno używanego auta na warunkach równie korzystnych, co w przypadku samochodu z salonu. Warto więc poznać go bliżej.

Według przeprowadzonej przez AAA Auto analizy, Toyota w 2018 była drugą najpopularniejszą marką samochodów w Polsce. We wspomnianym roku w naszym kraju zarejestrowane było ponad 62 tysiące aut japońskiego producenta. To tylko o niespełna 5 tysięcy mniej od triumfującej w zestawieniu Skody i zaraz o blisko 10 tysięcy więcej niż w przypadku zamykającego podium Volkswagena. Zaufanie, jakim Polacy darzą Toyotę nie bierze się oczywiście znikąd.

Japońskie auta słusznie uchodzą za synonim niezawodności i nowoczesności, bo to właśnie Toyota jako jeden z pierwszych koncernów zaczęła poważne eksperymenty z technologią hybrydową. Co ważne, jej samochody możemy bezpiecznie kupić nie tylko w stanie nowym, ale też na rynku wtórnym, w czym pomoże prowadzony przez markę program Toyota Plus. Na czym on polega? Dlaczego warto wybrać ofertę przygotowaną przez Toyota Żerań komis?

Toyota z drugiej ręki – bez obaw o stan technicznych

Samochody, które dostępne są w ramach programu, Toyota pozyskuje z różnych źródeł. Mogą one pochodzić:

  • ze zwrotów po leasingu;
  • z rozliczeń między dealerami a klientami: po zakończeniu umowy klient może odsprzedać dotychczasowe auto i pozyskać nowe;
  • z salonów gdzie służyły na przykład jako egzemplarze demonstracyjne.

Zanim zostaną zaoferowane klientom w salonie Toyota Żerań, używane samochody przechodzą rygorystyczne testy, podczas których kontroli podlegają wszystkie kluczowe dla bezpieczeństwa i komfortu podzespoły. Obejmują one między innymi silnik, układ kierowniczy, sprzęgło i skrzynie biegów, wnętrze, klimatyzację, szyby wraz z systemem opuszczania i podnoszenia, wycieraczki, opony, grubość powłoki lakierniczej oraz bagażnik.

Toyota Plus. Przynajmniej 12-miesięczna gwarancja

Słynna japońska niezawodność oraz dokładne sprawdzenie samochodu przed zakupem to nie jedyne powody do tego, by kupując używany pojazd z programu Toyota Plus czuć się bezpiecznie. Wszystkie auta objęte są gwarancją trwającą minimum rok, podczas której regularnie przechodzą badania techniczne. W tym czasie polscy klienci mogą również skorzystać z całodobowej pomocy assistance, dzięki której w razie awarii samochód zostanie naprawiony na trasie lub bezpłatnie przetransportowany do najbliższego serwisu.

Co ważne, gwarancja nie jest sztywno przypisana do jednego właściciela. Jeśli w trakcie jej trwania zdecydujemy się na sprzedaż auta, istnieje możliwość przepisania jej na nowego posiadacza. Do wyboru mamy dwa warianty gwarancji:

  • Plus Optimum (obejmuje silnik, elektrykę i elektronikę, skrzynię biegów, układ przeniesienia napędu i sprężarkę klimatyzacji)
  • Plus Premium (poza wymienionymi podzespołami, obejmuje też wiele innych).

Toyota Bank. Skorzystaj z korzystnego finansowania

Za skorzystaniem z programu przemawia również możliwość skorzystania z usług finansowania Toyota Bank, które od 2015 dostępne są również dla klientów kupujących auta z rynku wtórnego. Poza standardowym kredytem o stopie procentowej od 5,49% do 7,20% (RRSO 10,48%), do wyboru mają także leasing (dostępny dla klientów prowadzących działalność gospodarczą) oraz kredyt SMARTPLAN.

Na szczególną uwagę zasługuje to ostatnie rozwiązanie. Dzięki niemu można nie tylko o 40% obniżyć ratę, ale też obniżyć kwotę wpłaty własnej do 10% wartości finansowania oraz możliwość wymiany samochodu na inny po zakończeniu umowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here