Zwykle wózki widłowe kojarzą nam się z halami przemysłowymi i magazynami. Rzeczywiście w tego typu miejscach są użytkowane powszechnie. Jednak jak się okazuje, to nie wszystko. Istnieją również terenowe wózki widłowe, czyli takie, z których korzysta się na otwartym terenie. Czym się charakteryzują? Co warto o nich wiedzieć? Sprawdźmy!

Terenowe wózki widłowe, czyli większe możliwości

Podstawowa różnica pomiędzy tradycyjnymi, a terenowymi wózkami to oczywiście ich przeznaczenie. Te pierwsze służą do wykonywania czynności w zamkniętych pomieszczeniach, a te drugie są tak zwanymi wózkami jezdniowymi, czyli można z nich korzystać w przestrzeni otwartej. Wózkami tego typu można poruszać się po drogach publicznych. Niemniej jednak najważniejsza różnica, z której zresztą wynika odmienne zastosowanie wózków, to ich możliwości.

Jeśli chodzi o wózki widłowe terenowe, zwykle cechują się one:

  • większą mocą napędową,
  • większym udźwigiem,
  • większą masą,
  • większą uniwersalnością.

Jeśli chodzi o moc, jest ona ważna, aby wózek widłowy mógł pracować na przykład na budowie czy też w rolnictwie. Ponadto istotny jest tutaj duży udźwig. Zadania powierzane wózkom widłowym terenowym często dotyczą unoszenia ładunków, których ciężar dochodzi nawet do 10 ton. Dla tradycyjnych wózków jest to ciężar zdecydowanie zbyt duży, natomiast modele terenowe doskonale sobie z nimi radzą.

Co ważne, wózki widłowe mają również większą masę. Między innymi dlatego, ale też ze względu na dwa omówione wcześniej czynniki, na wózki widłowe terenowe niezbędne są specjalne uprawnienia. Innymi słowy, wymogi wobec ich operatorów są nieco większe.

Co ważne, tego typu wózki widłowe są bardzo uniwersalne. Jeden wózek może służyć do wykonywania poszczególnych czynności w gospodarstwie rolnym, jak i na placu budowy. Co ważne, możliwa jest modyfikacja wózków poprzez montaż osprzętu dodatkowego. W pewnych warunkach wózek może zastąpić na przykład ładowarkę. Właśnie ze względu na uniwersalność zastosowania, wózki widłowe terenowe są dzisiaj bardzo popularne.

Poprzedni artykułKomory rękawicowe, wymazówki, fiolki – kompleksowe wyposażenie laboratoriów
Następny artykułTonery i tusze do drukarki – gdzie kupić oryginalne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj