Świąteczne porządki. Niech górę weźmie bezpieczeństwo!

Wiosna to ulubiony czas Polaków na gruntowne porządki w domu. A że nadejście tej pory roku często pokrywa się ze świętami wielkanocnymi to okazji do sprzątania robi się… dwa razy więcej. Dziś wraz z ekspertem KRAUSE, producenta domowych drabin, podpowiadamy z jakich urządzeń korzystać, by prace przebiegały bezpiecznie i w komfortowych warunkach. Oto 5 propozycji, zróżnicowanych pod względem wysokości oraz funkcjonalności.

Podest Treppy z serii PlusLine

Często, szczególnie w niewysokich mieszkaniach o małej powierzchni, wystarczy niewielki podest, by sięgnąć do najwyżej położonych półek i zakamarków. W takich przypadkach nie warto inwestować w skomplikowaną drabinę – poza tym, że nie będziemy w stanie wykorzystać większości jej funkcji, to trudno będzie ją przechowywać w ciasnych pomieszczeniach. – W takich przypadkach rekomendujemy niezwykle lekkie, składane schodki Treppy, które po złożeniu zajmują naprawdę niewiele miejsca. Oferują wyjątkowo dużą, jak na tak małe urządzenie, powierzchnię roboczą (35 x 25 cm) oraz stabilność, gwarantowaną przez antypoślizgowe stopki oraz szerokie podłużnice. No i dostępne są w wielu kolorach, np. żółtym, zielonym czy niebieskim – poleca ekspert KRAUSE.

Schodki Rolly

Jeśli wymagana jest nieco większa wysokość robocza, ale przestrzeń mieszkalna wciąż nie pozwala nam na przechowywanie tradycyjnej drabiny, wybierzmy schodki Rolly. Ta dwustronna konstrukcja dostępna jest w dwóch wariantach – z dwoma lub trzema stopniami, które pozwalają osiągać wysokość roboczą podobną do domowych drabin, odpowiednio do ok. 2,45 cm oraz 2,65 cm. – Na uwagę zasługuje w tym przypadku specjalny RollStopSystem, który z jednej strony gwarantuje łatwe przemieszczanie schodków, z drugiej zaś pozwala na stabilne ich ustawienie na podłodze – podpowiada Marek Banach.

Drabina Sepuro z serii PlusLine

To nowy produkt w ofercie KRAUSE, który został zaprojektowany z myślą o osobach starszych oraz wszystkich tych, którym przebywanie na drabinie sprawia trudność i napawa strachem. – Drabina wyróżnia się wyjątkowo długą poręczą ochronną (40% dłuższą niż w tradycyjnych modelach), która znacząco zwiększa komfort chwytania w dowolnym momencie, a na dodatek zintegrowana jest z ergonomiczną półką i uchwytem na wiadro oraz kabel. Do tego została wyposażona w głębokie na 125 mm stopnie oraz platformę roboczą z nakładkami antypoślizgowymi, a wszystko przy wadze zaledwie 3 kg – podkreśla ekspert.

Drabina Secury z systemem MultiGrip

Właściciele domów jednorodzinnych korzystają z drabiny podczas wielu różnych czynności – myją sięgające sufitu okna, czyszczą wysoko położone półki i szafy lub wymieniają oświetlenie w przestronnym, dwukondygnacyjnym salonie. Wszystkie te czynności wymagają od nich użycia już nie tylko wysokiej drabiny, ale również takiej, która oferować będzie wiele podnoszących funkcjonalność rozwiązań. – Taki właśnie jest wolnostojący model Secury z systemem MultiGrip, czyli obszernym rozkładanym pojemnikiem na podręczne narzędzia i akcesoria oraz miejscem na wiadro. Do minimum ograniczono w ten sposób uciążliwe schodzenie i wchodzenie na drabinę podczas porządków. Drabina Secury dostępna jest w wielu wariantach wysokości, gwarantując wysokość roboczą od 2,85 m do 3,25 m, co sprawia, że spełni wymagania praktycznie wszystkich budynków mieszkalnych – rekomenduje Marek Banach.

Przegubowa drabina teleskopowa TeleVario

Wszędzie tam, gdzie wysokość podłoża jest wyjątkowo zróżnicowana i niemal każda noga drabiny wymaga innej długości, doskonale odnajdzie się przegubowa drabina teleskopowa MONTO z serii TeleVario. Jej wyjątkowa funkcjonalność była wielokrotnie nagradzana w różnych konkursach i doceniana przez indywidualnych użytkowników. – Regulowana długość podłużnic pozwala na łatwe (opatentowany system ClickMatic) i niezależne dostosowanie każdej z nich do wymaganego poziomu, dzięki czemu drabinę z powodzeniem ustawimy na krętych schodach. W ten sposób bez problemu umyjemy okna dachowe położone nad schodami oraz wyczyścimy wysokie balustrady – rekomenduje ekspert firmy KRAUSE.

Bezcenne bezpieczeństwo

Jak pokazują niezależne badania konsumenckie, bezpieczeństwo jest podstawowym kryterium, które bierzemy pod uwagę wybierając urządzenia do domowych prac na wysokości. Nikogo nie trzeba zatem przekonywać, że warto zadbać o swoje zdrowie i zamiast sięgać po mało stabilny stołek lub krzesło, lepiej zainwestować w profesjonalny sprzęt. Tym bardziej, że oferta jest naprawdę bogata, a ceny wcale nie są wysokie.

 

Oto przykłady cen katalogowych:

Podest Treppy z serii PlusLine – 162 zł

Schodki Rolly – od 146 zł

Drabina Sepuro z serii PlusLine – 242 zł

Drabina Secury z systemem MultiGrip – od 185 zł

Przegubowa drabina teleskopowa TeleVario – od 1300 zł

Poprzedni artykułWyniki GK OPONEO.PL w 2017 roku: 708,5 mln zł przychodów i 17,5 mln zł zysku netto
Następny artykułTAURON usprawnił usługi serwisowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj