W momencie, gdy podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu lokowania środków w kruszcach, dobrze byłoby poznać specyfikę rynku. Jednym z najistotniejszych elementów tego procesu, jest rzecz jasna poznanie co bardziej popularnych serii. Opowiemy więc o kilku z nich.

Choć zdecydowanie częściej zdarza się, że początkowo budżet inwestycyjny nie należy do najbardziej obszernych i od tej reguły zdarzają się wyjątki. W takiej sytuacji, być może ktoś szuka monet, dzięki którym sprawnie rozbuduje swe portfolio inwestycyjne portfolio. Tu zresztą zasada jest nieskomplikowana. Im więcej monet bulionowych, tym odpowiednio wyższy może okazać się przyszły zysk. Wówczas, doskonale skrojonym wyborem, będą numizmaty w ramach serii Klonowy Liść (Maple Leaf). Jak dość wyraźnie sugeruje już sama nazwa, egzemplarze produkowane są w Kanadzie. Kraj z Ameryki Północnej jest zresztą jednym z pierwszych, który zdecydował się na wytwarzanie własnych numizmatów o specyfice inwestycyjnej. Nastąpiło to w 1979 roku. Kupno właśnie tych monet będzie doskonałym wyborem z kilku niezwykle ważnych powodów. Patrząc jednak na wszystko wyłącznie z perspektywy lokaty środków, kluczowy tu będzie szeroki wybór. Zawiera się on w tym, ile kruszców wykorzystuje się w procesie wytwórczym. Jest to nie tylko złoto. Oprócz niego, znajdziemy także egzemplarze wykonane ze srebra, platyny, jak i również palladu. Taka różnorodność, w tym wypadku okaże się być – tak dosłownie, jak i w przenośni, w cenie. I to zwykle niemałej.

Nie ma co ukrywać, że monety lokacyjne, mają także niemały potencjał, jeśli ich kolekcjonerski charakter. Tutaj również znajdziemy kilka propozycji, które mogą zachęcić niejednego klienta. Doskonałym przykładem, będzie tu produkowana w Australii moneta Gold Nugget. Mennica w Perth zaczęła zasilać rynek tą serią w 1986 roku. Na początek, wypada wyjaśnić pewną nieścisłość, czy może w tym wypadku raczej rozbieżność. Wynika ona z faktu, że obecnie wiodącym motywem, nie jest tytułowy samorodek złota, lecz kangur. Zmiany zdecydowano się dokonać w 1989 roku, w trzy lata po rynkowym debiucie. Zresztą patrząc na to, że jest to jeden z symboli kraju na Antypodach, trudno się dziwić takiej modyfikacji. Po latach można chyba zresztą stwierdzić, że wyszła ona na dobre. Kolekcjonerska wyjątkowość monet polega na unikatowości. Ta z kolei wiąże się właśnie z głównym motywem. Warto bowiem mieć świadomość, że zależnie od roku produkcji, kangur wygrawerowany na monecie, nigdy nie jest identycznym ze swym poprzednikiem. Jest to walor, obok którego nie można przejść obojętnie. Może to znacząco podnieść wartość serii na rynku numizmatycznym. Przed sprzedażą, dobrze byłoby jednak zrobić choć pobieżny research pod kątem cen. Pozwoli on na to, by samemu łatwiej ustalić kwotę wyjściową, gdy przyjdzie do sprzedaży. Znacząco ułatwi to też sam proces negocjacyjny, którego przebieg jest tu przecież kluczowy.

Lokowanie środków w kruszce pozostawia tylko jedno pytanie, jak wybrać odpowiedniego dealera złota? Warto skupić się w tym wypadku na długoletniej historii na rynku sprzedaży metali szlachetnych, dobrych opiniach i dogodnych metodach zakupu. Firma Tavex posiada wszystkie te cechy, oferując nieprzerwanie od ponad 30 lat usługi zakupu i skupu złota i srebra inwestycyjnego stacjonarnie a także z opcją wysyłki pod wskazany adres, dodatkowo w salonach stacjonarnych jak na przykład kantor Lublin, można bez problemu wymienić pod 60 walut z całego świata. 

Poprzedni artykułSzukasz dystrybutora stali nierdzewnej i aluminium? Zgłoś się do Nova Trading
Następny artykułElementy fizyki w mechanice – działanie mostka prostowniczego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj