Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg, który jak sama nazwa wskazuje – pozwala pozbyć się niemal każdego rodzaju tatuażu. Niegdyś taki zabieg wymagał interwencji chirurgicznej, dziś jednak jest nieinwazyjny i praktycznie bezbolesny. Jak przygotować się do usunięcia tatuażu laserem oraz o czym należy pamiętać?

Spis treści:

  • Laserowe usuwanie tatuażu – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?
  • Rekonwalescencja po usunięciu tatuażu – co warto wiedzieć?

Laserowe usuwanie tatuażu – jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?

Laserowe usuwanie tatuażu to zabieg polegający na poddawaniu konkretnej powierzchni skóry działaniu serii impulsów świetlnych. Wynikiem tego jest rozbicie barwnika znajdującego się w skórze. Zostaje on usunięty z organizmu poprzez układ immunologiczny. Zabieg ten jest najpopularniejszym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się tatuażu. Musimy jednak pamiętać, że nie osiągniemy pożądanego efektu po 1 zabiegu, należy wykonać serię zabiegów, która może trwać od 6 tygodni do nawet 6 miesięcy. Między zabiegami powinno być od trzech do czterech tygodni odstępu. Liczba zabiegów jaka będzie potrzebna, zależy przede wszystkim od intensywności i wielkości tatuażu. Do laserowego usuwania tatuażu stosuje się różne rodzaje laserów. Różnią się one od siebie przede wszystkim długością emitowanej fali, która to właśnie ma wpływ na skuteczność usuwania konkretnych pigmentów. Laserowe usuwanie tatuażu nie boli, możliwe jest odczucie jedynie pewnego rodzaju dyskomfortu. Wiele osób porównuje go do pieczenia bądź szczypania.

Przygotowanie do zabiegu laserowego nie jest skomplikowane, jednak należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach, o których również powinien wspomnieć kosmetolog na wizycie poprzedzającej zabieg. Wizyta ta jest bardzo ważna, obejmuje wywiad lekarski i kwalifikację do zabiegu. Przeprowadza się również na niej próbę laserową, która ma na celu wykluczenie ewentualnego uczulenia oraz oszacowanie konieczną liczbę wizyt. Przed laserowym usuwaniem tatuażu należy pamiętać, że:

  • należy zrezygnować z innych zabiegów, przede wszystkim z peelingów i mikrodermabrazji,
  • należy zrezygnować ze stosowania kosmetyków z kwasami i wit. C,
  • należy zrezygnować z preparatów, które zwiększają wrażliwość na światło,
  • należy odstawić preparaty z pochodnymi witaminy A,
  • należy zrezygnować z opalania się.

Rekonwalescencja po usunięciu tatuażu – co warto wiedzieć?

Usuwanie tatuażu laserem wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania, ale także rekonwalescencji. Po usuwaniu tatuażu skóra może być zaczerwieniona, jednak z czasem wszelkie zmiany skórne znikną. Po zabiegu należy przede wszystkim być ostrożnym, chronić skórę przed promieniami słonecznymi oraz unikać sportu, masaży, basenu, sauny i brania gorących kąpieli. Zabieg laserowego usuwania tatuażu jest bezpieczny. Stosując się do wszelkich zaleceń kosmetologa możemy więc być pewni, że nie dojdzie do żadnych powikłań. Po zabiegu należy odpowiednio natłuszczać miejsce poddane naświetlaniu, a także w przypadku lata – stosować filtr przeciwsłoneczny o faktorze nie mniejszym niż SPF 30. Proces gojenia się skóry po usuwaniu tatuażu nie powinien trwać dłużej niż 4-6 tygodni. Po upływie tego czasu można poddać się kolejnej sesji, jeśli zachodzi taka potrzeba.

Poprzedni artykułRower męski – czy warto kupić go z naszej oferty?
Następny artykułReklama dla deweloperów od DeveloPro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj