W związku ze zbliżającym się powoli sezonem wiosennym wiele osób zastanawia się nad zakupem skutera. W pojazd można zaopatrzyć się na rynku wtórnym, gdzie nie brakuje atrakcyjnych cenowo okazji. Na co jednak zwracać uwagę, aby zakup okazał się strzałem w dziesiątkę?

Zastanów się, czego szukasz!

Pierwszym krokiem na drodze do znalezienia odpowiedniego skutera z drugiej ręki jest określenie własnych potrzeb oraz preferencji co do marki i modelu pojazdu. W tym zakresie jest do wyboru sporo opcji. Eksperci z salonu Honda Plaza radzą, aby: po pierwsze – nie brać pod uwagę tuningowanych egzemplarzy, a po drugie – poszukać informacji dotyczących awaryjności poszczególnych modeli, co w przyszłości pozwoli uniknąć kłopotów z drogim serwisem. Najrozsądniejszą opcją wydają się popularne pojazdy pochodzące od znanych producentów, np. skutery Honda, do których można bez problemu kupić niezbędne części.

Dokładnie obejrzyj skuter!

Po znalezieniu interesującego ogłoszenia trzeba się wybrać na oględziny skutera. Nie każdy dysponuje rozległą wiedzą na tematy związane z motoryzacją – w takiej sytuacji warto poprosić o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Podczas oględzin trzeba koniecznie przyjrzeć się owiewkom, kanapie, schowkowi na kask, silnikowi, klockom hamulcowym oraz przedniemu widelcowi. Bardzo ważne jest również to, w jakim stanie są opony. Jeżeli wchodzi w rachubę taka opcja, to należy także pokusić się o obejrzenie od środka plastików, gdyż to właśnie tam wszelakie naprawy pozostawiają najbardziej widoczne ślady.

Wybierz się na jazdę próbną!

Jazda próbna jest niezbędna, aby ocenić, jak skuter zachowuje się na drodze i czy nic podejrzanego się wówczas nie dzieje. To dobra sposobność do sprawdzenia różnych możliwości pojazdu. Przy okazji można wybrać się do sprawdzonego serwisu i poddać skuter fachowemu przeglądowi.

Załatw formalności!

Po podjęciu decyzji o zakupie skutera nieodzowne jest załatwienie formalności, a więc zawarcie umowy, rejestracja pojazdu i uiszczenie stosownego podatku w urzędzie skarbowym.

Poprzedni artykułWyposażenie pieczarkarni – dlaczego tylko dobrze doinwestowane pieczarkarnie mogą przynieść zadowalające zyski?
Następny artykułDziałanie i usterki pompy hydraulicznej w ciągniku rolniczym

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj