Transit to jeden ze sztandarowych modeli Forda. Jego produkcję amerykański koncern uruchomił w 1953 r. To jedno z najpopularniejszych aut dostawczych na świecie, które również w Polsce ma liczne grono zwolenników. Uwagę rodzimych kierowców przykuwa piąta generacja pojazdu.

Ford Transit V – konstrukcja zbudowana od podstaw

Piąta generacja Transita produkowana była w latach 2000-2013. W porównaniu z poprzednimi generacjami ten Ford Transit wyróżnia się zupełnie nową konstrukcją, która została zbudowana od postaw. Usztywniono nadwozie, które otrzymało kanciaste proporcje i nisko osadzone reflektory. Po 6. latach od rynkowego debiutu Transit przeszedł lifting. Doczekał się wówczas wielu zmian stylistycznych, ale nie tylko. Modernizacją objęto także jednostki napędowe. Ponadto zwiększono liczbę dostępnych wersji nadwozia. Wszystko to przyniosło pozytywne efekty – w 2007 r. omawianemu Fordowi przyznano prestiżowy tytuł Van of the Year.

Ford Transit V – wygoda i funkcjonalność

Eksperci z serwisu Auto Plaza podkreślają, że w Transita z rynku wtórnego opłaca się zainwestować z paru powodów. Przede wszystkim dlatego, że jest to samochód wygodny, funkcjonalny i wielozadaniowy, co w przypadku pojazdów dostawczych jest niezwykle istotne. „Piątka” dostała napęd na przednią i tylną oś oraz różne skrzynie biegów. Auto jest przystosowane do jazdy zarówno w trybie ekonomicznym, zimowym, sterowania ręcznego oraz holowania. Przez kierowców samochód jest bardzo ceniony także za niską awaryjność, co pozwala obniżyć koszty eksploatacji (mniej napraw). Samochód doskonale radzi sobie ze sporym obciążeniem nawet na wyboistych czy dziurawych drogach.

Ford Transit V – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Decydując się na zakup używanego Transita V, trzeba zwrócić uwagę głównie na to, w jakim jest stanie. Oczywiście w im lepszej kondycji jest dany egzemplarz, tym więcej trzeba za niego zapłacić, niemniej w ostatecznym rozrachunku to i tak się opłaca. Zaletą pojazdu będzie też stosunkowo nieduży przebieg.

Poprzedni artykułJak przyzwyczaić dziecko do jazdy w foteliku?
Następny artykułNa czym polega formowanie wtryskowe ciekłym silikonem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj