Spora część samochodów w Polsce kupowana jest przez firmy. W wielu przypadkach w rachubę wchodzi leasing. Po zakończeniu umowy przedsiębiorca ma prawo nabyć pojazd na preferencyjnych warunkach, ale nie zawsze tak się dzieje i auto trafia do sprzedaży.

Samochód poleasingowy – dlaczego warto?

Kwestie z zakupem samochodów poleasingowych wzbudzają mnóstwo emocji, ale jak przekonują eksperci z serwisu Używane Jak Nowe, jest to inwestycja mająca sporo zalet. Atrakcyjna cena to oczywiście główny atut, ale nie jedyny. Kolejnym jest wiek – samochody, które były przedmiotem umowy leasingowej, nie są stare, średnio mają ok. 3 lat. Odznaczają się zróżnicowanymi przebiegami, niemniej z drugiej strony ich historia jest dokładnie udokumentowana. Nie ma tu mowy o pomijaniu informacji dotyczących wypadków czy o cofaniu licznika. Wartość poleasingowych aut jest ustalana przez rzeczoznawców, dzięki czemu nie ma niejasności co do stanu technicznego. Nie bez znaczenia jest również to, że samochody te są naprawiane w autoryzowanych serwisach i nierzadko są na gwarancji. Rzecz jasna w im lepszej kondycji jest auto i im mniejszy ma przebieg, tym więcej trzeba za nie zapłacić, lecz w zamian zyskuje się pojazd, który z powodzeniem posłuży jeszcze przez parę ładnych lat. Za dobrymi ofertami najlepiej rozglądać się w sprawdzonych salonach sprzedających auta poleasingowe. Warszawa to główna lokalizacja takich punktów sprzedażowych. Można je też znaleźć w wielu innych miastach w Polsce.

Samochód poleasingowy – o czym pamiętać?

Zasady obowiązujące przy zakupie samochodu poleasingowego są identyczne jak w przypadku umowy zawieranej z osobą prywatną. W pierwszej kolejności trzeba zatem zapoznać się z dokumentacją i stanem technicznym auta, a następnie wybrać się nim na jazdę próbną. Zalecana jest wizyta w zaufanym warsztacie, gdzie pojazd zostanie sprawdzony przez fachowców. Najrozsądniejszą opcją są popularne modele i marki, ponieważ nabycie części do nich nie przysporzy dużych kłopotów, a serwis nie będzie kosztował fortuny.

Poprzedni artykułSkuteczne zabezpieczanie towarów w transporcie — pianki polietylenowe
Następny artykułJak przyzwyczaić dziecko do jazdy w foteliku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj