Samochody z napędem na cztery koła cieszą się dużą popularnością wśród osób zainteresowanym kupnem używanego pojazdu. Czy taka inwestycja się opłaca? O czym przy tej okazji warto pamiętać?

Auto z napędem 4×4 – dla kogo?

Napęd 4×4 często kojarzy się z samochodami sportowymi i terenowymi, jednak jest coraz powszechniej stosowany również i w innych typach aut. Każdy, kto rozważa zakup takiego pojazdu, powinien w pierwszej kolejności zastanowić się, w jaki sposób będzie go wykorzystywał. Jeżeli komuś zależy np. na kompaktowym aucie miejskim, model 4×4 niekoniecznie jest najlepszą opcją. Co innego oczywiście, gdy ktoś jest fanem off-roadu, musi często podróżować w trudnych warunkach, pokonuje długie trasy lub mieszka na terenach górskich. Jak podkreślają eksperci z salonu Używane Jak Nowe, w takich sytuacjach napęd na cztery koła może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Auto z napędem 4×4 – zalety i wady

Bezpieczniejsza i bardziej komfortowa jazda w trudnych warunkach, satysfakcjonujące osiągi na drodze, płynne prowadzenie i wygoda – to największe zalety, jakimi odznaczają się samochody 4×4. Używane egzemplarze w dobrym stanie technicznym i ze stosunkowo niskim przebiegiem bardzo szybko znajdują nowych właścicieli, dlatego trzeba trzymać rękę na pulsie. Decydując się na napęd 4×4, trzeba brać jednak pod uwagę także i drugą stronę medalu, a mianowicie wyższe koszty eksploatacji wynikające głównie ze zwiększonego zużycia paliwa oraz droższy serwis. Również i zakup takiego pojazdu wiąże się z większym wydatkiem.

Auto z napędem 4×4 – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Pod wieloma względami procedura zakupu używanego samochodu z napędem na cztery koła nie różni się od transakcji obejmujących inne pojazdy. W pierwszej kolejności trzeba dokonać selekcji ogłoszeń i zastanowić się, gdzie kupić auto – w komisie czy od osoby prywatnej. Kolejnym etapem są oględziny, zapoznanie się z historią samochodu oraz jazda próbna. Warto też wybrać się do sprawdzonego serwisu w celu uzyskania rzetelnej oceny stanu samochodu.

Poprzedni artykułZakup samochodu używanego – leasing czy gotówka?
Następny artykułAuto na długi termin w Elblągu – jak wynająć i o czym pamiętać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj