Branża hotelarska przeżywa wyjątkowo trudny rok. Wielotygodniowe zamrożenie działania wywołane sytuacją epidemiologiczną spowodowało duże straty dla właścicieli hoteli i pensjonatów. Ponowne otwarcie tych instytucji wcale nie gwarantuje błyskawicznych powrotów do pewnego działania. W tym roku Polacy nie będą podróżować tak często jak w poprzednich latach, a więc każdy klient jest obecnie na wagę złota. A co najbardziej wpływa na opinię gości? Oczywiście czystość!

Chemia hotelowa, a czystość w pokojach

Obecnie miejscem, gdzie kształtowane są opinie o hotelach jest Internet. Goście bardzo chętnie komentują wszystko, co im się nie podobało. Niestety są znacznie mniej wylewni, gdy pobyt w hotelu uznali za udany. Już pobieżna lektura kilku opinii na popularniejszych portalach pokazuje, że powodem najczęstszych narzekań jest stan higieny pokoi hotelowych. Goście narzekają zwykle na: brudną wykładzinę, zniszczoną pościel z plamami lub dziurami, kurz na meblach, lampach czy telewizorze czy też smugi na lustrach i szybach. Dlaczego tak często stan pokojów odbiega od normy? Niekiedy wcale nie wynika to z uchybień pracowników, ale z… braku czasu. Osoby zajmujące się sprzątaniem często mają bardzo ograniczony czas na doprowadzenie pokoju do porządku przed przybyciem kolejnych gości. Jeśli do pośpiechu dojdzie jeszcze fakt, że zakupiona chemia dla hoteli jest słabej jakości… to nie ma możliwości, by pokój spełniał wymagane standardy.

Profesjonalne środki czystości dla hoteli – jakie wybrać?

Wiemy już, że od wyboru chemii hotelowej zależy bardzo wiele. Skąd jednak wiedzieć, które preparaty są naprawdę skuteczne? Na rynku mamy mnóstwo różnego rodzaju środków czystości dla hoteli. Bardzo ważne jest, aby zwracać uwagę na renomę producenta. Hotele, które szukają najtańszych i niesprawdzonych zamienników muszą być przygotowane, że gościom nie spodobają się ślady smug albo wyblaknięta pościel. Warto więc wybierać marki, które przez lata zasłużyły sobie na zaufanie i wysoką renomę, takie jak Pro Formula by Diversey, która stworzyła specjalną linię produktów dla hoteli i pensjonatów. Oprócz marki, oczywiście ważne jest też przeznaczenie produktów. Należy dobierać je tak, by były dostosowane do sprzątanej powierzchni. Częstą praktyką jest np. używanie płynu do szyb do mycia wszelkich powierzchni – w tym drewnianych mebli. Taka oszczędność czasu przekłada się jednak na stopniowe niszczenie materiałów, a w konsekwencji – na pogorszenie estetyki pokoju.

Podsumowując, warto wybierać chemię hotelową sprawdzonych marek i szukać preparatów, które są dostosowane do czyszczonych powierzchni. Takie działania na pewno przełożą się na zadowolenie gości i ułatwią pracę ekipy sprzątającej.

Poprzedni artykułJak ogrzać dom? Sprawdź, dlaczego warto zainteresować się gazem płynnym w zbiornikach!
Następny artykułPierwsze auto dla młodego kierowcy – gdzie kupić?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj